www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair 4000D Airflow: skříň s opravdu vyřešenou správou kabeláže?

Corsair 4000D Airflow: skříň s opravdu vyřešenou správou kabeláže?
, , aktualita
Společnost Corsair si chystá skříň 4000D Airflow se zajímavým designem a vypadá to, že ta by mohla mít opravdu dobře vyřešený systém správy kabeláže a navíc ani nebude moc drahá. Amazon ji už zařadit do předprodeje s cenou 80 USD. 
K oblíbeným
reklama
Corsair 4000D Airflow ATX Mid-tower se ovšem na trh ještě nechystá, neboť Amazon US ji sice už nabízí v předprodeji, ovšem s tím, že první zákazníci se dočkají až po 15. září. Vypadá to přitom na vcelku běžnou skříň, ovšem se zajímavým designem a výběrem barev (barevných verzí ale bude víc). Zaujme už svým zpracováním předního panelu, což je ostatně část skříní, na které se výrobci v poslední době dokáží dost vyřádit. Zde máme panel plný trojúhelníkových průduchů, který skrývá tři přední ventilátory. 
 
 
Zasazen je v tmavějším rámu, přičemž výrobce mezi těmito částmi nechal prostor, kudy bude také moci dovnitř proudit vzduch. Dále to vypadá na vcelku běžné uspořádání s dolní pozicí zdroje v tunelu a s možností umístit grafickou kartu vertikálně (viz dvě další záslepky), aby se ukázala skrz boční okno v celé své kráse. K tomu ale bude zapotřebí prodlužovací kabel pro PCIe x16 a ten asi v rámci základní ceny nedostaneme, i když uvidíme. 
 
 
Na této skříni ale také zaujme to, jak je řešeno vedení kabeláže. Obvykle se totiž setkáme s tím, že k předním I/O portům vede takové množství kabelů, až je to ohyzdné ještě před tím, než jsme začali cokoliv instalovat. Zde ale vidíme jen dva tenké kabely a je otázka, zda ty opravdu budou stačit, anebo jde o menší podvod fotografa, aby výsledek vypadal lépe. 
 
Zaznamenat můžeme také pásky s logem Corsairu a nejspíše se suchými zipy plus jakési plastové vodicí drážky, v nichž budou kabely drženy. Pásky vypadají na to, že by mohly být dostatečně silné, ostatně často jsou k vidění jen tenké pásky, které nepoddajné kabely prostě nemají šanci udržet. Corsair tento systém nazývá RapidRoute a uvádí, že mezi trayem motherboardu a pravou bočnicí je 25mm mezera. Do té se ostatně musí případně vejít i dvě 2,5" SSD. 
 
Co se týče chlazení, máme tu místo pro tři přední 120mm ventilátory, nahoře to vypadá na dva 140mm ventilátory a vzadu jeden 120mm. I/O konektory čítají jeden USB 3.0, jeden USB 3.1 typ C, kombo audio jack, vypínač a reset. Celková hmotnost skříně je 7,8 kg a rozměry 453 x 230 x 466 mm. V základním balení dostaneme dva ventilátory Corsair AirGuide 120mm.
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem
Před řadou let jsme si mohli při koupi nové grafické karty vybírat z celé řady firem, které vyráběly své vlastní grafické čipy založené na vlastních architekturách. Tato rozmanitost postupem času ale zmizela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem
Povídá se, že Intel se potýká také s odlivem schopných pracovníků, kteří jsou frustrováni aktuální situací ve firmě. Mezi ně má patřit také známý Jim Keller, ačkoliv sám mluví jen o osobních důvodech. Nyní se ale naopak vrací jeden z veteránů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU
Evropská komise se rozhodla potrestat společnost Valve i další firmy za geoblocking v Evropské Unii. Jde i o několikamilionové pokuty za to, že nám firmy v rámci EU znemožňují nakupovat software za ceny platící v jiných zemích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě
Stále více se ukazuje, že trh s grafickými kartami je v ještě horším stavu než na konci minulého roku. Po zprávě o návratu turingovských RTX 2060 (Super) za vyšší cenu tu máme další informaci o tom, že sama NVIDIA zdražila své karty FE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře