reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Corsair ohlásil efektivní modulární zdroje od 450W

, , aktualita
Corsair ohlásil efektivní modulární zdroje od 450W
Společnost Corsair si připravila novou sérii zdrojů s celkovým označením CS Series Modular PC Power Supplies, které nabídnou jednak vysokou efektivitu, dále modulární kabeláž a poté také rozumné rozpětí výkonu, které začíná na 450 W a pokračuje...
Corsair ohlásil efektivní modulární zdroje od 450W
Společnost Corsair si připravila novou sérii zdrojů s celkovým označením CS Series Modular PC Power Supplies, které nabídnou jednak vysokou efektivitu, dále modulární kabeláž a poté také rozumné rozpětí výkonu, které začíná na 450 W a pokračuje s modely o výkonu 550, 650 a 750 W.

Popravdě jde tedy o částečně modulární zdroje, protože hlavní ATX svazek je připájen napevno a vedle něj to je ještě 8pinový EPS, který dnes také využijeme v podstatě v každém případě. Nebude tedy možné veškeré kabely nechat na místě a zdroj zcela odpojit.

Pro chlazení se zde využívají 120mm ventilátory s kluznými ložisky, jež by měly na svou práci stačit, protože zdroje CS Series se chlubí certifikací 80 Plus Gold, čili slušnou energetickou účinností. Vedle toho mají také ploché kabely, které se mohou smotat do prostorově úsporné podoby.

Corsair nakonec uvádí, že své zdroje CS dodává za cenu, kterou si jiní řeknou za modely s účinností 80 Plus Bronze. U nás to za 450W model CS450M představuje cenu cca 1700 Kč a za 650W CS650M asi 2200 Kč s DPH. Objektivně lze tedy říci, že jsou spíše levnější.

Zdroj: TZ Corsair
reklama
reklama
reklama