www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Corsair uvedl nové paměťové sady DDR4 s kapacitou 128 GB

Corsair uvedl nové paměťové sady DDR4 s kapacitou 128 GB
, , aktualita
Před několika dny se Kingston chlubil nejrychlejší paměťovou sadou s kapacitou 128 GB a ostatní výrobci na sebe nenechali dlouho čekat. Dalším je Corsair, který uvádí na trh hned tři výkonné paměťové sady.
K oblíbeným
reklama
Díky dostupnosti paměťových modulů DDR4 představují jednotliví výrobci své paměťové sady s vysokou kapacitou. Teprve před několika dny se firma Kingston pochlubila nejrychlejší paměťovou sadou. Dnes si představíme jiné prvenství, a to první „unbuffered“ nebo také „unregistered“ paměťovou sadu o kapacitě 128 GB od společnosti Corsair. „Unbuffered“ DIMM nebo zkráceně UDIMM prakticky znamená, že v paměťovém modulu není umístěn buffer, který snižuje elektrické zatížení základní desky, optimalizuje průchozí signály a řídí práci s velkou pamětí. Mimo jiné má za důsledek také zpomalení přístupu do paměti. U pamětí bez bufferu tak systém přistupuje přímo do paměti bez zpoždění, což se projeví na rychlosti a to se právě u DDR4 pamětí očekává, navíc jsou tyto moduly levnější.
Vengeance LPX


Firma Corsair uvedla na trh hned tři paměťové sady, jednu v produktové linii Vengeance LPX a dvě pod označením Dominator Platinum. První uvedená sada, Vengeance LPX, se skládá z osmi 16GB DIMM, které jsou taktovány na 2400 MHz s časováním 14-16-16-31. Paměťové moduly jsou vybaveny hliníkovými chladiči a jsou připraveny i na přetaktování. Dostupné jsou také v několika barevných provedeních, aby bylo možné je barevně sladit se základní deskou.
Dominator Platinum


Pod názvem Dominator Platinum nalezneme hned dva paměťové sety s kapacitou 128 GB, jeden má parametry shodné se sadou Vengeance LPX a druhý je taktován na 2666 MHz s časováním 15-17-17-35.

Všechny sety pracují s napětím 1,2 V a podporují profily Intel XMP, což znamená, že je jednoduché moduly rozběhnout se správným taktováním a časováním.

Zdroj: Tom´s Hardware
reklama
Nejnovější články
Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge
Při používání Internet Exploreru se některé stránky automaticky otevřou v prohlížeči Edge na jádru Chromium, aniž by měl uživatel možnost se vrátit zpět. Microsoft zároveň vylepšuje svůj nejnovější browser o nové funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře