www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair připravil Scimitar RGB Elite: herní myš s tuctem tlačítek pro palec

Corsair připravil Scimitar RGB Elite: herní myš s tuctem tlačítek pro palec
, , aktualita
Myši s celou "klávesnicí" pro palec jsme už mohli na trhu vidět a typicky jde o modely určené pro hry typu MOBA či MMO. Nyní přichází na trh Corsair Scimitar RGB Elite, který nabídne díky tomu celkem 17 programovatelných tlačítek. 
K oblíbeným
reklama
Corsair Scimitar RGB Elite je tak počítačová myš, která má ve své výbavě především jednu specialitku, a tou je bok posázený celkem 12 tlačítky posázenými do matice 4 x 3 s příslušným očíslováním. Tlačítka se od sebe liší jednak barvou, ale také texturou, přičemž výchozí s označením pět má na sobě ještě výstupek, takže bude sloužit pro orientaci. 
 
 
I tak si můžeme jen těžko představit, že bude snadné se v takovém poli tlačítek orientovat palcem jen tak po hmatu, ale to nelze hodnotit jen tak od pohledu a ostatně může jít o velice individuální záležitost. 
 
Krom těchto tlačítek tu máme obvyklou sestavu dvou hlavních plus kolečka a nakonec ještě dvojici horních. Všech sedmnáct tlačítek je tu plně programovatelných.
 
 
Kolečko je tu zasazeno do průrvy mezi hlavními tlačítky, takže v této části je vidět skrz myš. V hliníkovém jádru je pak zasazen senzor Pixart PMW3391 s rozlišením 18 tisíc DPI. Pod hlavními tlačítky pak trůní spínače firmy Omron s ratingem 50 milionů stisků. 
 
Co se týče ergonomie, pak myš je pochopitelně určena pouze pro pravou ruku a od výrobce je velice vhodné, že umožnil změnit pozici pole bočních tlačítek v rozsahu 8 milimetrů. Jinak by vzhledem k malé hybnosti palce nemusela vyhovovat velké části zákazníků. Mluvíme zde o tzv. "Key Slider control system".
 
Rozměry nové Scimitar RGB Elite nebyly uvedeny, ale vypadá velice podobně jako myš Scimitar Pro RGB, která měří 119 x 77 x 42 mm. Dozvíme se ovšem hmotnost, a to 122 gramů bez kabelu. Očekávat můžeme cenu kolem 2300 Kč s daní. 
 
 
Nakonec tu máme novou podložku Corsair MM500 Premium Anti-Fray Cloth Gaming Mouse Pad Extended 3XL, která má rozměry 1220 x 610 mm, takže jde o jednu z těch, na nichž má sedět i klávesnice. Tlustá je 3 mm a jak už říká její název, jde o látkovou podložku, ovšem s úpravou proti třepení. Připravit si ovšem musíme cca 1200 Kč.- 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mercedes-Benz: organické akumulátory vypadají velmi slibně Mercedes-Benz: organické akumulátory vypadají velmi slibně
Začátkem letošního roku byl prezentován vysoce ekologický koncept vozu Mercedes-Benz Vision AVTR s revoluční organickou baterií. Prof. Andreas Hinntenach z Mercedesu nedávno dodal pár dalších detailů o nových elektromobilech značky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA a Roskosmos v karanténě: jak je ISS chráněna před koronavirem? NASA a Roskosmos v karanténě: jak je ISS chráněna před koronavirem?
I při běžném provozu je zavlečení infekční nemoci na palubu Mezinárodní vesmírné stanice něco nemyslitelného, a nyní jsou tak opatření o to důslednější. Ve vesmíru ostatně dokáže astronauty velice potrápit i obyčejná rýma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Humble Bundle přináší 45 her za 28 eur, navíc podpoříte boj s COVID-19 Humble Bundle přináší 45 her za 28 eur, navíc podpoříte boj s COVID-19
Nejnovější Humble Bundle obsahuje 45 her různých žánrů a také spoustu elektronických knih. Celý tento balíček může být váš za zlomek původní ceny. Celý výdělek půjde na boj proti koronaviru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik