www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair připravil Scimitar RGB Elite: herní myš s tuctem tlačítek pro palec

Corsair připravil Scimitar RGB Elite: herní myš s tuctem tlačítek pro palec
, , aktualita
Myši s celou "klávesnicí" pro palec jsme už mohli na trhu vidět a typicky jde o modely určené pro hry typu MOBA či MMO. Nyní přichází na trh Corsair Scimitar RGB Elite, který nabídne díky tomu celkem 17 programovatelných tlačítek. 
K oblíbeným
reklama
Corsair Scimitar RGB Elite je tak počítačová myš, která má ve své výbavě především jednu specialitku, a tou je bok posázený celkem 12 tlačítky posázenými do matice 4 x 3 s příslušným očíslováním. Tlačítka se od sebe liší jednak barvou, ale také texturou, přičemž výchozí s označením pět má na sobě ještě výstupek, takže bude sloužit pro orientaci. 
 
 
I tak si můžeme jen těžko představit, že bude snadné se v takovém poli tlačítek orientovat palcem jen tak po hmatu, ale to nelze hodnotit jen tak od pohledu a ostatně může jít o velice individuální záležitost. 
 
Krom těchto tlačítek tu máme obvyklou sestavu dvou hlavních plus kolečka a nakonec ještě dvojici horních. Všech sedmnáct tlačítek je tu plně programovatelných.
 
 
Kolečko je tu zasazeno do průrvy mezi hlavními tlačítky, takže v této části je vidět skrz myš. V hliníkovém jádru je pak zasazen senzor Pixart PMW3391 s rozlišením 18 tisíc DPI. Pod hlavními tlačítky pak trůní spínače firmy Omron s ratingem 50 milionů stisků. 
 
Co se týče ergonomie, pak myš je pochopitelně určena pouze pro pravou ruku a od výrobce je velice vhodné, že umožnil změnit pozici pole bočních tlačítek v rozsahu 8 milimetrů. Jinak by vzhledem k malé hybnosti palce nemusela vyhovovat velké části zákazníků. Mluvíme zde o tzv. "Key Slider control system".
 
Rozměry nové Scimitar RGB Elite nebyly uvedeny, ale vypadá velice podobně jako myš Scimitar Pro RGB, která měří 119 x 77 x 42 mm. Dozvíme se ovšem hmotnost, a to 122 gramů bez kabelu. Očekávat můžeme cenu kolem 2300 Kč s daní. 
 
 
Nakonec tu máme novou podložku Corsair MM500 Premium Anti-Fray Cloth Gaming Mouse Pad Extended 3XL, která má rozměry 1220 x 610 mm, takže jde o jednu z těch, na nichž má sedět i klávesnice. Tlustá je 3 mm a jak už říká její název, jde o látkovou podložku, ovšem s úpravou proti třepení. Připravit si ovšem musíme cca 1200 Kč.- 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů