www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Corsair Raptor K40 a M45: myš a klávesnice s barvami duhy

Corsair Raptor K40 a M45: myš a klávesnice s barvami duhy
, , aktualita
Společnost Corsair se v poslední době zaměřila na periferie, které hrají všemi barvami. Nejnověji to je klávesnice Raptor K40 s RGB LED podsvícením a také myš Raptor M45, jež se představuje na letošním CES.
K oblíbeným
reklama
Obojí jsou samozřejmě herní periferie, přičemž Raptor K40 se snaží zaujmout svým RGB LED podsvícením, i když kvalit chystané klávesnice Vengeance K70 s mechanickými tlačítky Cherry MX RGB asi dosahovat nebude. Myš Raptor M45 má zase disponovat optickým senzorem s vysokým rozlišením 5000 dpi.

Klávesnice Raptor K40 ale svým designem připomíná mechanické modely této firmy a je rovněž vybavena speciálními tlačítky pro ovládání multimédií, nastavení zvuku a také šesti programovatelnýmí klávesami G, které si můžeme nastavit v celkem třech profilech M, a to i bez využití speciálního softwaru díky tlačítku MR. Je tedy jasné, že klávesnice je vybavena vlastní pamětí.

Jde ale jinak o klasickou hybridní membránovou klávesnici, u níž výrobce slibuje 100% anti-ghosting, přičemž podsvícení si budeme moci namíchat z palety 16,8 milionu barev. Prodávat se bude už od tohoto měsíce za 80 USD.

Myš Raptor M45 je podobně jako klávesnice odlehčenou variantou již známých myší M65 a M60. Vybavena je optickým senzorem Pixart PMW3310 s rozlišením 5000 dpi, velkými teflony, tlustým kolečkem, změkčeným povrchem a designem pro pravou ruku. Dále se dočkáme i možnosti úpravy hmotnosti a celkem sedmi programovatelných tlačítek plus ovladačů pro rychlou změnu rozlišení.

Raptor dorazí také tento měsíc, a to za cenu 60 USD.

Zdroj: TZ Corsair
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek