www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair uvádí zbrusu nová SSD Neutron XT

Corsair uvádí zbrusu nová SSD Neutron XT
, , aktualita
Společnost Corsair uvádí na trh novou řadu SSD s označením Neutron XT. Jedná se o klasické 2,5" modely s rozhraním SSD, které využívají nové paměti Toshiba a také čtyřjádrový kontroler Phison.
K oblíbeným
reklama
Corsair Neutron XT jsou tedy SSD běžného formátu s výškou 7 mm, které kombinují 19nm paměti Toshiba A19 MLC NAND Flash a čtyřjádrový kontroler Phison PS3110 s osmikanálovým rozhraním. Použitý kontroler přináší také nějaké novinky, jako je SmartFlush. Ta má minimalizovat riziko ztráty dat při poruše napájení tím, že data zůstávají ve vyrovnávací paměti po co nejkratší dobu. Pro zajištění integrity dat pak poslouží SmartECC, jež zajišťuje ochranu integrity dat také při zapojení SSD do pole RAID. Mezi další schopnosti patří 256bitové AES šifrování s TCG Opal 2.0.

Corsair přináší na trh své Neutron XT ve třech modelech s kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB. Nejnižší model s 240GB kapacitou dosahuje rychlosti čtení 564 MB/s a zápisu 547 MB/s, což jsou v podstatě už hraniční hodnoty, jakých můžeme na rozhraní SATA 6 Gbps reálně dosáhnout. Oba zbývající modely jsou na tom velmi podobně s 562MB/s čtením a 542MB/s zápisem, respektive 532MB/s u 960GB modelu.

Výrobce uvádí u všech třech stejný maximální objem dat, který můžeme v průběhu jejich životnosti zapsat, a to 124 TB. Nicméně 960GB model by měl mít tento objem logicky čtyřikrát vyšší než 240GB a dvakrát než 480GB model, neboť zapsaná data se mohou rozprostřít mezi více buněk. Od firmy OCZ Storage Solutions ale víme, že tyto údaje bývají jen orientační a slouží spíše k tomu, aby výrobci mohli SSD nějak zaškatulkovat.

Corsair také uvedl, že je k dispozici aktualizovaná aplikace SSSD Toolbox s novým uživatelským rozhraním. Umožní nám optimalizovat výkon našeho SSD, aktualizovat jeho firmware, nastavit overprovisioning (záložní paměť pro náhradu vadných buněk), klonovat disky, mazat jejich obsah nebo monitorovat údaje systému S.M.A.R.T.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů