www.svethardware.cz
>
>
>
>

CPU Skylake mají chybu, systém mrzne při počítání prvočísel

CPU Skylake mají chybu, systém mrzne při počítání prvočísel
, , aktualita
Po intelovské kauze bendgate z konce minulého roku se objevil další problém. Skupina matematiků využívajících procesorky Skylake k počítání prvočísel si postěžovala, že na rozdíl od starších modelů způsobují mrznutí systému. A co na to Intel?
K oblíbeným
reklama
Matematický tým, který se nazývá Mersenne Community, využívá aktuální procesory Intel Skylake k počítání prvočísel pomocí známého softwaru Prime95, který se také využívá k pořádnému zatížení procesorů při testování jejich stability nebo výkonu chladičů. Narazili ale na problém, který vždy spolehlivě přinesl zamrznutí systému, přičemž stejnou úlohu zvládly procesory Intel starších generací bez problémů. Logicky z toho můžeme tedy vyvodit, že to je problém právě procesorů Skylake. Nedávno se přitom ukázalo, že ty jsou kvůli tenkým procesorovým destičkám mechanicky méně odolné než Haswell a starší generace a hrozí, že některé chladiče je mohou přímo promáčknout a zničit nejen je, ale i socket základní desky. Nyní je tu tedy už druhý problém.

Matematici z Mersenne Community se zasloužili o nalezení všech rekordních prvočísel v posledních 20 letech a využívají k tomu software, který provozovali už na desítkách tisíc počítačů a první problém se objevil až nyní na procesorech Skylake. I proto relativně rychle identifikovali zdroj problémů.

Ty byly již nahlášeny společnosti Intel, která si vyžádala s využitím softwarového diagnostického nástroje podrobné informace o použitých systémech, aby mohla zjistit zdroj potíží. To se Intelu nakonec povedlo a už se vyjádřil, že ty se projeví pouze při "jistém komplexním typu zátěže procesoru", kdy ten může způsobit zamrznutí systému nebo jeho nepředvídatelné chování. Řešením je aktualizace BIOSu, k čemuž již Intel poslal výrobcům desek příslušné podklady, takže můžeme očekávat, že ti začnou postupně zveřejňovat nové verze BIOSů pro desky s čipsety Intel 100 Series.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře