www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Creative uvádí myš i klávesnici Sound BlasterX

Creative uvádí myš i klávesnici Sound BlasterX
, , aktualita
Společnost Creative se nerozpakuje rozšířit rodinu zvukových zařízení Sound Blaster o nové periferie Sound BlasterX, které se zvukem nemají nic společného. Jde totiž o herní myš a mechanickou klávesnici.
K oblíbeným
reklama
Tak trošku nám to připomíná situaci, kdy společnost Arctic Cooling začala na trhu nabízet už ne jen chladiče, ale všechno možné včetně nabíječek a RC autíček. Také že se ale nakonec přejmenovala na Arctic. Co se týče firmy Creative, ta evidentně zkouší vymačkat ze značky Sound Blaster, co se jen dá, a to v oblasti počítačových periferií. Představuje tak zařízení Sound BlasterX Siege M04 a Vanguard K08, herní myš a klávesnici.

Sound BlasterX Siege M04 využívá IR LED senzor Pixar PMW3360 s citlivostí 12.000 dpi, schopností sledovat povrch při zdvihu do 2 mm, integrovanou paměť pro nastavení a samozřejmostí je zde dotazovací frekvence 1000 Hz, kterou už u herních myší očekáváme automaticky. Myš je vybavena sedmi tlačítky s možností programování a mezi ně patří také tlačítko Sniper, jež pravděpodobně zajistí dočasné snížení rozlišení pro jemnější zaměření. Výrobce si vybral spínače firmy Omron, i když jako obvykle pouze pro hlavní dvojici tlačítek. Myš je viditelně přizpůsobena pravákům a disponuje barevným LED podsvícením, což je Aurora Reactive s celkem 11 LED po obvodu a pod logem. Zákazníci se mohou také těšit na náhradní sadu teflonů.

Sound BlasterX Vanguard K08 je zase mechanická klávesnice, které také nechybí RGB LED podsvícení. Dle toho, co lze rozluštit z tiskové zprávy plné bombastických prohlášení a nesmyslů, by tato klávesnice měla využít jakási tlačítka PRES (Perceive-React-Execute Switch) vyvinutá ve spolupráci s firmou Omron. Ta slibují životnost 70 milionů stisků, mají odpor 45 gramů (úroveň Cherry MX Red) a celkový zdvih 3,5 mm, čili o 0,5 mm nižší než v případě Cherry MX. Tlačítka by také měla mít hmatovou odezvu, čili ne lineární průběh stisku.

Zpráva hovoří pouze o americké verzi se 109 klávesami a podporou 26KRO, čili zaznamenáním až 26 najednou stisknutých kláves, což je více než dost i s využitím prstů na nohou. Podsvícení Aurora Reactive by mělo být typu per-key, čili nastavitelné pro každou klávesu zvlášť a pak můžeme zmínit ještě průchozí USB port pro připojení další periferie, USB disku či jiného zařízení, nastavitelné nožky pro zdvih a odnímatelnou opěrku zápěstí.

Sound BlasterX Siege M04 a Vanguard K08 jsou již dostupné alespoň v obchodě firmy Creative za 80 a 180 eur.

Zdroj: TZ Sound BlasterX
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek