www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Creative uvádí myš i klávesnici Sound BlasterX

Creative uvádí myš i klávesnici Sound BlasterX
, , aktualita
Společnost Creative se nerozpakuje rozšířit rodinu zvukových zařízení Sound Blaster o nové periferie Sound BlasterX, které se zvukem nemají nic společného. Jde totiž o herní myš a mechanickou klávesnici.
K oblíbeným
reklama
Tak trošku nám to připomíná situaci, kdy společnost Arctic Cooling začala na trhu nabízet už ne jen chladiče, ale všechno možné včetně nabíječek a RC autíček. Také že se ale nakonec přejmenovala na Arctic. Co se týče firmy Creative, ta evidentně zkouší vymačkat ze značky Sound Blaster, co se jen dá, a to v oblasti počítačových periferií. Představuje tak zařízení Sound BlasterX Siege M04 a Vanguard K08, herní myš a klávesnici.

Sound BlasterX Siege M04 využívá IR LED senzor Pixar PMW3360 s citlivostí 12.000 dpi, schopností sledovat povrch při zdvihu do 2 mm, integrovanou paměť pro nastavení a samozřejmostí je zde dotazovací frekvence 1000 Hz, kterou už u herních myší očekáváme automaticky. Myš je vybavena sedmi tlačítky s možností programování a mezi ně patří také tlačítko Sniper, jež pravděpodobně zajistí dočasné snížení rozlišení pro jemnější zaměření. Výrobce si vybral spínače firmy Omron, i když jako obvykle pouze pro hlavní dvojici tlačítek. Myš je viditelně přizpůsobena pravákům a disponuje barevným LED podsvícením, což je Aurora Reactive s celkem 11 LED po obvodu a pod logem. Zákazníci se mohou také těšit na náhradní sadu teflonů.

Sound BlasterX Vanguard K08 je zase mechanická klávesnice, které také nechybí RGB LED podsvícení. Dle toho, co lze rozluštit z tiskové zprávy plné bombastických prohlášení a nesmyslů, by tato klávesnice měla využít jakási tlačítka PRES (Perceive-React-Execute Switch) vyvinutá ve spolupráci s firmou Omron. Ta slibují životnost 70 milionů stisků, mají odpor 45 gramů (úroveň Cherry MX Red) a celkový zdvih 3,5 mm, čili o 0,5 mm nižší než v případě Cherry MX. Tlačítka by také měla mít hmatovou odezvu, čili ne lineární průběh stisku.

Zpráva hovoří pouze o americké verzi se 109 klávesami a podporou 26KRO, čili zaznamenáním až 26 najednou stisknutých kláves, což je více než dost i s využitím prstů na nohou. Podsvícení Aurora Reactive by mělo být typu per-key, čili nastavitelné pro každou klávesu zvlášť a pak můžeme zmínit ještě průchozí USB port pro připojení další periferie, USB disku či jiného zařízení, nastavitelné nožky pro zdvih a odnímatelnou opěrku zápěstí.

Sound BlasterX Siege M04 a Vanguard K08 jsou již dostupné alespoň v obchodě firmy Creative za 80 a 180 eur.

Zdroj: TZ Sound BlasterX
reklama
Nejnovější články
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře