www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Creative uvádí myš i klávesnici Sound BlasterX

Creative uvádí myš i klávesnici Sound BlasterX
, , aktualita
Společnost Creative se nerozpakuje rozšířit rodinu zvukových zařízení Sound Blaster o nové periferie Sound BlasterX, které se zvukem nemají nic společného. Jde totiž o herní myš a mechanickou klávesnici.
K oblíbeným
reklama
Tak trošku nám to připomíná situaci, kdy společnost Arctic Cooling začala na trhu nabízet už ne jen chladiče, ale všechno možné včetně nabíječek a RC autíček. Také že se ale nakonec přejmenovala na Arctic. Co se týče firmy Creative, ta evidentně zkouší vymačkat ze značky Sound Blaster, co se jen dá, a to v oblasti počítačových periferií. Představuje tak zařízení Sound BlasterX Siege M04 a Vanguard K08, herní myš a klávesnici.

Sound BlasterX Siege M04 využívá IR LED senzor Pixar PMW3360 s citlivostí 12.000 dpi, schopností sledovat povrch při zdvihu do 2 mm, integrovanou paměť pro nastavení a samozřejmostí je zde dotazovací frekvence 1000 Hz, kterou už u herních myší očekáváme automaticky. Myš je vybavena sedmi tlačítky s možností programování a mezi ně patří také tlačítko Sniper, jež pravděpodobně zajistí dočasné snížení rozlišení pro jemnější zaměření. Výrobce si vybral spínače firmy Omron, i když jako obvykle pouze pro hlavní dvojici tlačítek. Myš je viditelně přizpůsobena pravákům a disponuje barevným LED podsvícením, což je Aurora Reactive s celkem 11 LED po obvodu a pod logem. Zákazníci se mohou také těšit na náhradní sadu teflonů.

Sound BlasterX Vanguard K08 je zase mechanická klávesnice, které také nechybí RGB LED podsvícení. Dle toho, co lze rozluštit z tiskové zprávy plné bombastických prohlášení a nesmyslů, by tato klávesnice měla využít jakási tlačítka PRES (Perceive-React-Execute Switch) vyvinutá ve spolupráci s firmou Omron. Ta slibují životnost 70 milionů stisků, mají odpor 45 gramů (úroveň Cherry MX Red) a celkový zdvih 3,5 mm, čili o 0,5 mm nižší než v případě Cherry MX. Tlačítka by také měla mít hmatovou odezvu, čili ne lineární průběh stisku.

Zpráva hovoří pouze o americké verzi se 109 klávesami a podporou 26KRO, čili zaznamenáním až 26 najednou stisknutých kláves, což je více než dost i s využitím prstů na nohou. Podsvícení Aurora Reactive by mělo být typu per-key, čili nastavitelné pro každou klávesu zvlášť a pak můžeme zmínit ještě průchozí USB port pro připojení další periferie, USB disku či jiného zařízení, nastavitelné nožky pro zdvih a odnímatelnou opěrku zápěstí.

Sound BlasterX Siege M04 a Vanguard K08 jsou již dostupné alespoň v obchodě firmy Creative za 80 a 180 eur.

Zdroj: TZ Sound BlasterX
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář