www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Creative uvádí nový zvukový procesor Sound Core3D

Creative uvádí nový zvukový procesor Sound Core3D
, , aktualita
Společnost Creative si připravila nový zvukový procesor Sound Core3D, který je jako vícejádrový čip určen pro zpracování zvuku v počítačích, což je varianta HD Audio a pak tu bude i verze určená pro spotřební elektroniku. OEM partneři firmy...
K oblíbeným
reklama
Společnost Creative si připravila nový zvukový procesor Sound Core3D, který je jako vícejádrový čip určen pro zpracování zvuku v počítačích, což je varianta HD Audio a pak tu bude i verze určená pro spotřební elektroniku. OEM partneři firmy Creative tak budou moci využít její procesor k integraci na základní desky, přičemž je slíben vysoký výkon i nízká spotřeba.Sound Core3D je prvním čipem od Creative, který využívá více výkonných jednotek pro zpracování digitálního signálu a zároveň má kodek standardu HD Audio. Skládá se z jednotky Quartet DSP se čtyřmi nezávislými jádry, pak tu jsou 6kanálové 24bitové D/A převodníky (odstup signálu od šumu 102 dB), 4kanálové 24bitové A/D převodníky (odstup signálu od šumu 101 dB), integrovaný sluchátkový zesilovač, digitální rozhraní pro mikrofon, vstupy a výstupy S/PDIF a obecné vstupy a výstupy (GPIO). Vše je uzavřeno do 56pinového pouzdra QFP.

Také již proběhla certifikace pro dekódování standardu Dolby Digital a podporovány jsou technologie CrystalVoice a THX TruStudio Pro. CrystalVoice přitom nabídnou odstranění odezvy při komunikaci, potlačení okolních hluků, automatické nastavení hlasitosti (rovněž pro komunikaci), efekty FX pro úpravu hlasu a ekvalizér. THX TruStudio Pro je pak obvyklá sada nástrojů pro vylepšení zvuku, již vyvinuly firmy Creative a THX. Určena je pro využití při hraní her, poslechu hudby a sledování filmů.

Nakonec Creative zmiňuje 10pásmový grafický ekvalizér, nastavení úrovně basů, kalibrace reproduktorů, omezovač, ozvěna a posun výšky tónu.

Zdroj: TZ Creative
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek