www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Creative uvádí nový zvukový procesor Sound Core3D

Creative uvádí nový zvukový procesor Sound Core3D
, , aktualita
Společnost Creative si připravila nový zvukový procesor Sound Core3D, který je jako vícejádrový čip určen pro zpracování zvuku v počítačích, což je varianta HD Audio a pak tu bude i verze určená pro spotřební elektroniku. OEM partneři firmy...
K oblíbeným
reklama
Společnost Creative si připravila nový zvukový procesor Sound Core3D, který je jako vícejádrový čip určen pro zpracování zvuku v počítačích, což je varianta HD Audio a pak tu bude i verze určená pro spotřební elektroniku. OEM partneři firmy Creative tak budou moci využít její procesor k integraci na základní desky, přičemž je slíben vysoký výkon i nízká spotřeba.Sound Core3D je prvním čipem od Creative, který využívá více výkonných jednotek pro zpracování digitálního signálu a zároveň má kodek standardu HD Audio. Skládá se z jednotky Quartet DSP se čtyřmi nezávislými jádry, pak tu jsou 6kanálové 24bitové D/A převodníky (odstup signálu od šumu 102 dB), 4kanálové 24bitové A/D převodníky (odstup signálu od šumu 101 dB), integrovaný sluchátkový zesilovač, digitální rozhraní pro mikrofon, vstupy a výstupy S/PDIF a obecné vstupy a výstupy (GPIO). Vše je uzavřeno do 56pinového pouzdra QFP.

Také již proběhla certifikace pro dekódování standardu Dolby Digital a podporovány jsou technologie CrystalVoice a THX TruStudio Pro. CrystalVoice přitom nabídnou odstranění odezvy při komunikaci, potlačení okolních hluků, automatické nastavení hlasitosti (rovněž pro komunikaci), efekty FX pro úpravu hlasu a ekvalizér. THX TruStudio Pro je pak obvyklá sada nástrojů pro vylepšení zvuku, již vyvinuly firmy Creative a THX. Určena je pro využití při hraní her, poslechu hudby a sledování filmů.

Nakonec Creative zmiňuje 10pásmový grafický ekvalizér, nastavení úrovně basů, kalibrace reproduktorů, omezovač, ozvěna a posun výšky tónu.

Zdroj: TZ Creative
reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek