www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord

Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord
, , aktualita
Paměti DDR4 se nám tak poprvé dostaly nad hranici 7000 MHz, i když jde pochopitelně jen o efektivní takt, čili ten fyzický "jen" mírně překročil 3500 MHz. Povedlo se to díky pamětem Crucial Ballistix Max. 
K oblíbeným
reklama
Crucial Ballistix Max DDR4-4000 (verze BLM16G40C18U4B.M8FB1) tak mají pracovat na fyzickém taktu 2000 MHz, čili díky tekutému dusíku se dostaly na takt vyšší o 75 procent, respektive o více než 75 procent, neboť překročily hranici 7000 MHz efektivního taktu. 
 
 
O nový světový rekord se postaral čínský overclocker baby-j, který své výsledky už vyvěsil na HWBot.
 
 
Paměti Crucial Ballistix Max DDR4-4000 tak pracovaly přesně na 3503,2 MHz, takže by mohly odpovídat rychlosti DDR4-7000. A není divu, že jde zrovna o tyto moduly, neboť Ballistix Max se staly už dříve oblíbeným nástrojem profesionálních overclockerů a byly to právě tyto paměti, které dříve dosáhly rekordu v podobě DDR4-6666
 
Rekord byl přitom nyní zlomen na sestavě s čipsetem AMD B550 a procesorem AMD Ryzen 5 PRO 4650G, čili na OEM desktopovém Ryzenu Renoir, o nichž se říká, že mají velice potentní paměťové kontrolery a tento test to dokazuje. Časování bylo zvoleno pochopitelně volnější, a to 22-26-26-46-127-1 (tCAS-tRC-tRP-tRAS-tCS-tCR), neboť zde šlo čistě jen o takt a ne o výkon. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU
Polský server PurePC si dovolil vypustit do světa zprávu o tom, že mezi Intelem a NVIDIÍ loni existovala dohoda, která měla zajistit, aby se procesory AMD nedostaly do notebooků s kartami GeForce RTX 2070 či výkonnějšími.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře