www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crucial uvedl DDR4-5100 paměti Ballistix MAX 5100

Crucial uvedl DDR4-5100 paměti Ballistix MAX 5100
, , aktualita
Crucial představil nové paměťové moduly Ballistix MAX 5100. Jak už napovídá název, jde o paměti DDRR-5100, tedy moduly s opravdu velmi vysokou frekvencí. Počítejte pochopitelně se zvýšeným napětím na 1,5 V.
K oblíbeným
reklama
Společnost Crucial uvádí na trh nové paměťové moduly Ballistix MAX 5100. Ty se mohou chlubit opravdu velmi vysokou frekvencí, jde totiž o moduly typu DDR4-5100 (PC4-40800). Když si vezmeme, že ještě nedávno byly nejlepší pokusy overclockerů někde okolo DDR4-6000 a rekordem je nyní DDR4-6666, jde o opravdu působivý výkon. Moduly jsou navíc nepřekvapivě určeny ještě pro další přetaktovávání. K dobrému chlazení byly použity hliníkové heatspreadery.
 
Crucial Ballistix Max 5100
 
Jde o moduly s kapacitou 8 GB v duálním kitu (2×8 GB) a běží s časováním CL19-26-26-48. Aby tyto moduly dokázaly běžet na takto vysokých frekvencích, potřebují také mnohem vyšší napětí 1,5 V. Počítejte pochopitelně s tím, že nepůjde o nic levného. Za 16GB kit chce výrobce $899,99 (cca 22.000 Kč s DPH).
 
Crucial Ballistix Max 5100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD
A okamžitě nás může napadnout, jak moc je toto rozhodnutí ovlivněno plány společnosti Intel outsourcovat výrobu svých čipů, o čemž se však stále ještě rozhoduje a těžit z toho může právě společnost TSMC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart
Dle krátké ukázky by se dalo mluvit o ruské verzi hry Control, neboť jde také o 3D FPS akci v uzavřených prostorách s notnou dávkou paranormality, hlavní hrdina je rovněž vládní agent a i zde půjde o hru, v níž se mají ukázat výhody ray tracingu a DLSS.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz
Skupina výzkumníků z Národní univerzity v Jokohamě vyzkoušela v praxi supravodivý procesor nataktovaný na 2,5 GHz. Jedná se o CPU zvané MANA, aneb Monolithic Adiabatic iNtegration Architecture. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy
Návrat na Měsíc dává velkou naději také astronomům, kteří jej vidí jako vhodnou základnu pro budoucí teleskopy. Možná že tak budeme v budoucnu mluvit nejen o vesmírných, ale také o měsíčních teleskopech a podobných zařízeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně? NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně?
Závěrečný test hlavního stupně rakety SLS v rámci série zvané Green Run proběhl na konci minulého týdne a měla představovat ideálně osmiminutový zážeh čtyř motorů RS-25. Test byl ale brzy zastaven a my jsme byli zvědaví na příčinu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek