Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 10.1.2007
Komentářů: 10, score 1.8 | Svět mobilně: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 4 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 25.6.2024 s hodnocením +9:
Hm, jediné ­"ale­" bude cena. Podle mě to udělali velice jednoduše. Vzali 16TB disk TLC a přepnuli do režimu SLC pro celou kapacitu. Tím se zvýší přenosová rychlost na maximum bez omezení a vzroste životnost na právě cca 100 000 přepsání. Samozřejmě se sníží kapacita, když buňky nemusí udržovat 3 stavy napětí, ale pouze jeden.
Komentář z 23.10.2020 s hodnocením +2:
Protože fekálie se budou recyklovat, aby přežila posádka? A taky protože zrovna Xenon je poměrně těžký prvek, dobře se skladuje ­(je inertní­) a dobře se plazmatí ­(není potřeba až takové množství energie oproti jiným prvkům­/sloučeninám­) a u reaktivních pohonů platí, čím těžší palivo, tím vyšší účinnost ­(takže by vlastně ideálním palivem mělo být zlato, wolfram, případně nějaký transuran ­- ty se ale vypařují jen obtížně :­-D ­).

Asi nejvýhodnější by bylo urychlit sondu­/loď na vyšší rychlost a cestou sbírat vodík, který se ve vesmíru vyskytuje volně ­(cca jedno jádro na 1 m^3­) a pak urychlovat ten, ještě předtím ale dotáhnout konečně fůzní reaktor do funkční fáze a vyrábět energii pro tento účel zase z tohoto vodíku, nasbíraného cestou ­(v podstatě neomezené množství paliva­/energie­).
Komentář z 6.7.2024 s hodnocením +1:
Já vsadil na Scythe Ninja 5 v roce 2019, dnes pořád plně funkční. Pasív nijak nedegraduje ­(teploty CPU v zátěži stejné, +­- chyba měření­), ventilátory jsem taky ještě neměnil ­- pořád tiché ­(velmi tiché­).

Takže poločas dá úplně v pohodě. Uvidíme, jak si povede v druhé pětiletce ;­-­)

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 28.12.2021 s hodnocením -1:
Hm, tak tohle je také omyl. Nejmírumilovnější jsou obecně vzato budhisti. Ateisti mají jiného boha a to jsou peníze. Kvůli mamonu jsou schopni téhož, co ostatní věřící jménem své víry. Mimochodem, kdo tu drtivou většinu studií dělal? Ateisti? :­-D
Komentář z 1.6.2021 s hodnocením -1:
SLC disky měly reálnou výdrž přepisů vyšší, než 100 000x, vzhledem k použité technologii výroby, takže podle mě jsou to zcela určitě disky s buňkami běžícími v SLC režimu. Podle mě jednoduše vzali QLC a TLC disky a upravili firmware tak, aby celá kapacita běžela jako SLC cache. Víc v tom nevidím. Takže ano, disky s nejvyšší kapacitou ­(2TB­) byly dle mého názoru původně 6TB ­(v případě použití TLC­), nebo 8TB ­(v případě QLC­). Použití MLC nepředpokládám, už se stejně téměř nevyrábí a pro tento případ je to v podstatě jedno. Tož tak.

Nechápu, proč něco takového výrobci neudělali dříve, nebo neumožnili uživatelům rozhodnout se, zda vyšší kapacitu, nebo vyšší rychlost+výdrž za cenu 1­/2 ­(MLC­), 1­/3 ­(TLC­), 1­/4 ­(QLC­) kapacity disku. I když vlastně chápu, výrobci nepotřebují disky, co vydrží desítky let při běžném provozu. Ale třeba se to teď změní a bude víc disků, co budou zase velmi rychlé a velmi odolné proti opotřebení :­-)