www.svethardware.cz
>
>
>

Cyberpunk 2077: skromným postačí GTX 1060, nároční si nevystačí s hi-endem

Cyberpunk 2077: skromným postačí GTX 1060, nároční si nevystačí s hi-endem
, , aktualita
Server Tom's Hardware už měl možnost otestovat řadu moderních i starších karet na novém Cyberpunk 2077, který má v případě vypuštění ray tracingu pozoruhodně mírné nároky na to, jak vypadá. Jaká je realita?
K oblíbeným
reklama
Cyberpunk 2077 je hra určená i pro generaci PS4 a Xbox One, takže z toho vyplývá, že musí být schopna pracovat i na hardwaru, který je na dnešní poměry velice slabý. A když se podíváme na požadavky, pro Full HD s vysokou kvalitou tu máme doporučenu i GeForce GTX 1060 6GB, což už se v případě moderních AAA her jen tak nevidí. Na druhé straně je tu pro 4K a s nejkvalitnějším ray tracingem požadována RTX 3080, což vzhledem k jeho náročnosti je pochopitelné. 
 
 
Ovšem co říkají výsledky testů na Tom's Hardware? Ty se bohužel týkají jen nastavení kvality na medium, nebo ultra, ale z toho můžeme leccos extrapolovat. 
 
 
Pokud jde o zmíněnou GTX 1060 6GB, pak zde je zřejmé, že CD Projekt Red ji sice doporučuje pro 1080p/high, ovšem to platí pouze v případě, kdy někomu bude stačit v průměru cca 30 FPS s občasnými propady. Na nastavení ultra totiž tato karta zvládne v průměru 25 FPS, takže z toho lze odhadnout právě cca 30 FPS pro nastavení high. Pro průměrných 60 FPS/high pak budeme potřebovat alespoň Radeon RX 5600 XT či podobně výkonnou kartu. A bohužel to vypadá, že pro celou tabulku platí cílových 30 FPS.
 
Vypadá to také, že tato hra je výrazně omezena výkonem procesoru. V testu byl použit Core i9-9900K a evidentně bylo dosaženo jeho výkonnostního stropu už někde pod 110 FPS, na což ukazuje velice malý rozdíl mezi kartami jako RTX 3060 Ti a RTX 3090. Ovšem to jsme ještě neviděli testy s ray tracingem. 
 
 
Radeony v Cyberpunk 2077 ray tracing zatím nenabídnou a z tohoto grafu je vidět, že by zatím nebylo o co stát. AMD zatím nenabízí alternativu pro DLSS a v ray tracingu bude spíše slabší než NVIDIA, takže propady ve výkonu by byly obrovské. Pokud ale někdo chce využít kartu kalibru RTX 3090, aby ve Full HD s RT získal v průměru 60 FPS, má možnost. Ale nutno dodat, že i této kartě pak zapnuté DLSS dodá jen dalších 20 FPS a to není dobrý příslib pro ray tracing ve vyšších rozlišeních. 
 
GeForce RTX 3090 v Ultra HD s RT na Ultra dosáhne v průměru jen 27 FPS a s DLSS ve střední kvalitě se pak dostaneme na 44 FPS. To je ovšem naprostý hi-end a co RTX 3080? Ta bez DLSS nabídne nehratelných 11 FPS, s DLSS a ray tracingem se dostane sotva přes 30 FPS (což je vzhledem k výchozímu výkonu ještě výtečný výsledek) a pokud si budeme chtít zahrát s RTX 3080 bez RT na rozlišení Ultra HD, stále potřebujeme DLSS pro dosažení 60 FPS. 
 
Sami se můžete podívat na výsledky, které jsou řádně zašmodrchané kvůli všemožným nastavením kvality zobrazení v rámci samotné hry, do čehož se navíc míchá kvalita ray tracingu a pak i DLSS. Bude tak třeba pečlivě laborovat, i když se dá říci, že pro drtivou většinu hráčů zůstane ray tracing v Cyberpunku 2077 zapovězen, anebo bude prostě oželen výměnou za vyšší FPS a/nebo rozlišení.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů