reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CyClone - nejrychlejší CD vypalovačka na světě!

30.3.2001, Petr Klabazňa, zpráva
CyClone - nejrychlejší CD vypalovačka na světě!
Nejrychlejší na světě .. tímto pocitem se - alespoň po nějakou dobu - může chlubit nejnovější vypalovačka od TDK. S její pomocí dostaneme hotové vypálené CD médium za necelé tři minuty, což je (velmi) potěšující. Obzvláště pak, pokud si tak trochu zavzpomínáme na jedno/dvou rychlostní zápis :-).
V zapisovacích CD mechanik je – zvláště poslední dobou – poněkud rušno. Pomineme-li více/méně ojedinělé snahy (Sony :-o) o zdvojnásobení kapacity, potom nám zbývá snaha o co nejrychlejší zápis. V současné době se rychlosti vyšplhaly až na úctyhodný 24x násobek (24x 150 KB/s, čímž je dosaženo datového toku 3.6 MB/s).

V oblasti takovýchto vysokorychlostních zapisovacích mechanik se objevil CyClone 24/10/40. Pochází z produkce firmy TDK, která tak zase jednou potvrdila své přední postavení v technologii zapisovacích CD mechanik. Nová mechanika CyClone je tak nejrychlejší interní IDE CD- R/RW zapisovačka na světě. Maximální rychlost čtení je 40x a zápisu pro CD-R média 24X a CD-RW média až 10X.

Pro nový model mechaniky CyClone CD-R/RW, stejně tak jako pro jeho předchůdce CyClone 16/10/40 je využita technologie BURN-Prof (technologie, která zabraňuje podtečení zásobníku a tím ke zničení média). U CyClone 24/10/40 je implementována nejnovější generace technologie BURN-Proof - BURN-Proof 2.

Ale v čem je BURN-Proof 2 lepší, protože by se již mohlo zdát, že žádné další problémy z tohoto směru nemohou ohrozit úspěšnost vypálení CD média? Samozřejmě, že BURN-Proof 2 zahrnuje všechny dosavadní rysy BURN-Proof a nyní disponuje jednak "shockproof operation" a také prevencí "link blocks".

Nový CyClone je dodáván současně s Nerem, což je soubor programů s podporou technologie BURN-Proof. Dalšími přibalenými aplikacemi jsou Digital MixMaster a InCD packet writing, který umožní zápis na CD médium obdobně jako na jakýkoli jiný disk (např. pevný, disketu…). Další příslušenství tvoří sada pro montáž (kabeláž, šroubky…), manuál a také po jednom médiu zapisovacím a přepisovacím (1x CD-R Reflex Ultra a 1x high-speed CD-RW).

TDK poskytuje na tento doslova „cyklón“ jednoroční záruku a také bezplatnou technickou podporu (po telefonu). Mechanika se bude prodávat od června 2001 a její cena je stanovena okolo 700 DEM, což je přibližně 360 EUR.

Pokud si tak shrneme možnosti této mechaniky, tak v podstatě již není co vylepšit – maximální rychlost, technologie proti zničení CD média v průběhu zápisu .. snad jen jediné. Tím by mohlo být rozšíření na tzv. combo, kdy by bylo navíc možné pracovat (číst) s DVD disky, ale to bychom již od tohoto modelu chtěli příliš. Jednu malou chmurku ovšem vidím již nyní, a tou jsou dostatečně „rychlostně“ dimenzovaná média…


Zdroj CDInfo a TDK
reklama