reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

CZC.cz zavádí po Praze expresní dopravu robotickými vznášedly

, , aktualita
CZC.cz zavádí po Praze expresní dopravu robotickými vznášedly
Prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz zahajuje doručování zboží bezpilotními robotickými vznášedly, tzv. drony. Odpovídá tak na poptávku zákazníků po co nejrychlejším a vysoce komfortním doručování zboží a redefinuje tak pojem „dodání v den objednávky“.
CZC.cz zavádí po Praze expresní dopravu robotickými vznášedly
Aktualizováno 2.4.2014: Ze strany CZC.cz šlo o vydařený aprílový vtípek, viz následující video ze zákulisí:Následuje původní znění tiskové zprávy CZC.cz ze dne 1.4.2014:

„V očích našich zákazníků chceme být i nadále e-shopem, který nejen přináší a nabízí nové technologie, ale jako první je i sám využívá. Proto vnímáme doručování zboží drony jako velkou příležitost, která je pro nás zároveň velmi prestižní záležitostí,“ uvedl k zahájení testovacího provozu Kamil Demuth, marketingový ředitel CZC.cz.

Za expresní dopravu bezpilotním dronem zákazníci zaplatí 139 Kč, tedy jen o něco málo více než za standardní doručovací služby. V případě výškových budov si navíc mohou nechat zboží dopravit přímo na balkón. Doručení po Praze je garantováno nejen ve stejný den, ale hned do 2 hodin od objednání. Podmínkou je, aby zboží bylo dostupné skladem na jedné z pražských poboček CZC.cz a vážilo méně než 200 gramů.

Dostupnost služby se odvíjí od otevírací doby jednotlivých výdejen, přičemž poslední objednávky na dopravu dronem jsou přijímány hodinu před zavřením. Jakmile odbavený dron vyletí, bude zákazník informován SMS zprávou, ve které nalezne předpokládaný čas doručení a odkaz na video stream, který mu doslova z ptačí perspektivy umožní skrze vestavěnou kameru sledovat celou cestu až k převzetí objednávky.

Služba je provozována ve spolupráci se společností Parrot a v první fázi počítá s nasazením 20 dronů na celou Prahu. Po ukončení a vyhodnocení pilotního testování se předpokládá rozšíření této služby také na dalších 56 poboček CZC.cz po celé ČR.

Video reportáž z pilotního testování, do kterého bylo zahrnuto 100 pražských zákazníků s největším počtem bodů v Bonus klubu:
Zdroj: TZ CZC.cz

reklama
reklama
reklama