www.svethardware.cz
>
>
>

D-Link uvádí nový Wi-Fi router s funkcí Powerline

D-Link uvádí nový Wi-Fi router s funkcí Powerline
, , aktualita
Společnost D-Link si připravila nový bezdrátový router, jenž je kompatibilní i se zařízeními Powerline. Jedná se o model DHP-1565, který nabízí datové přenosy s rychlostí 1 Gbps po Ethernetu, 300 Mbps bezdrátově a pomocí elektrických rozvodů...
K oblíbeným
reklama
Společnost D-Link si připravila nový bezdrátový router, jenž je kompatibilní i se zařízeními Powerline. Jedná se o model DHP-1565, který nabízí datové přenosy s rychlostí 1 Gbps po Ethernetu, 300 Mbps bezdrátově a pomocí elektrických rozvodů dosáhneme propustnosti až 500 Mbps.

Krom toho se dočkáme i nových adaptérů DHP-P500AV pro zásuvky, jež komunikují rovněž rychlostí až 500 Mbps a hodit se budou především tam, kde nefunguje dobře síť Wi-fi, ale zase jsou k dispozici kvalitní rozvody elektřiny. Nový univerzální router DHP-1565, adaptér DHP-P500AV a také sada se dvěma adaptéry DHP-P501AV jsou k dostání od ledna 2012.

DHP-1565 tak dokáže zprostředkovat internetové připojení se všemi možnými zařízeními pro rozhraní Ethernet, Wi-Fi a Powerline najednou. Dále má také vestavěný mediální server pro streamování HD médií, jenž může díky funkce SharePort Plus získávat data i z pevného disku připojeného pomocí portu USB. Případně na něj můžeme připojit také tiskárnu. Samozřejmostí je pak zabezpečení pomocí WEP, WPA, WPA2 a firewally SPI a NAT. Co se týče hlavních vlastností, zde jsou:


Router DHP-1565
 • Bezdrátový přenos rychlostí až 300 Mb/s
 • Přenos rychlostí až 500 Mb/s přes elektrický rozvod, kompatibilní se všemi standardními HomePlug AV Powerline adaptéry
 • Dva provozní režimy: router nebo přístupový bod (AP)
 • Rozhraní: 4x gigabit LAN port, 1x gigabit Mb/s WAN port a 1x USB 2.0 port
 • Zabezpečení přenosu dat pomocí WPS (stisknutím tlačítka a zadáním PIN kódu)
 • Sdílení připojených zařízení díky funkci SharePort Plus
 • IPv6 Ready


Adaptér DHP-P500AV / sada DHP-P501AV
 • Rychlost přenosu dat až 500 Mb/s přes domovní elektrický rozvod (síť Powerline)
 • Možnost napájení jiných zařízení díky vestavěné elektrické zásuvce (v případě průchozího adaptéru)
 • Řízení šířky pásma podle priority dat: Funkce QoS
 • Kompatibilita se standardem IEEE 1901 a dalšími adaptéry podle standardu HomePlug AV


DHP-1565 je k dostání od ledna za 3640 Kč bez DPH, adaptér DHP-P500AV a sada dvou adaptérů DHP-P501AV přijdou na 1700 Kč, respektive 3210 také bez DPH.

Zdroj: TZ D-Link
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář