www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další Alder Lake-S prý v lednu, jaké jsou specifikace?

Další Alder Lake-S prý v lednu, jaké jsou specifikace?
, , aktualita
Aktuálně máme na trhu v podstatě jen tři procesory Intel Alder Lake-S, přičemž o třech lze mluvit nejen proto, že jejich verze KF jsou z hlediska výbavy jader a všeho jiného až na iGPU stejné. Jde o to, že ještě nejsou reálně dostupné.
K oblíbeným
reklama
Procesory Core i9-12900KF, Core i7-12700KF a Core i5-12600KF by se snad měly na trhu objevit koncem tohoto měsíce a vypadá to, že zatím nedorazil na náš trh ani jeden. Je tak zřejmé, že Intel v rámci dodávek zatím upřednostnil verze K, které jsou k dispozici běžně skladem, což je možná záležitost logistiky či snad záměr, to můžeme pouze hádat. 
 
 
Už delší dobu se ale mluví o tom, že další neodemknuté "mainstreamové" procesory Alder Lake-S dorazí společně s dalšími základními deskami (čipsety H670, B660 a další) na začátku příštího roku. Dle momomo_us má jít už o polovinu března a opět tu máme specifikace, kde jde především o takty a kapacitu L3 cache, neboť o konfiguraci jader už víme. 
 
Čekáme tak především na druhou verzi čipu pro nové procesory, který ponese pouze šest velkých jader. V jejich případě se tak nebudeme muset zabývat tématem hybridní architektury, neboť tu nebudou žádná slabší jádra, a tak ani nehrozí, že by plánovač procesů špatně využíval hardwarové prostředky. A zajímavé budou zvláště další modely Core i5 jako 12400(F), jenž by měl být výrazně levnější než Ryzen 5 5600X, nehledě na nová Core i3, vedle nichž tu není žádná moderní alternativa od AMD. 
 
Specifikace těchto procesorů se přitom objevily už dříve z jiného zdroje a je dobré vidět, že jim nové údaje odpovídají. Navíc se už dozvídáme, jaké bude turbo procesorů Core i5 a také celé specifikace konkrétního Core i5-12500. 
 
Nedávno jsme také mluvili o nových procesorech Pentium a Celeron, které by mohly být založeny na stejných čipech jako Core i5 a Core i3, ovšem s pouze dvěma aktivovanými CPU jádry. Anebo tu budou další jen dvoujádrové čipy? Stejně tak není jasné, jak to bude s podporou PCIe 5.0 na nových slabších čipsetech a zda alespoň jeden z nich bude tuto novou verzi nabízet. Spíše než o podporu ze strany čipových sad jde ale samozřejmě o výbavu základní desky, která musí být na PCIe 5.0 připravena, neboť toto rozhraní stejně nabízí pouze procesor a to s čipsetem jako takovým nemá nic společného. Jde o podobnou věc jako v případě DDR4/DDR5, kde také záleží na tom, jak výrobce desky své modely vybaví. Jak se ale k tomu staví Intel, to zatím nevíme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů