reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Další informace o AMD Trinity chystaných pro tento rok

14.2.2012, Jan Vítek, aktualita
Další informace o AMD Trinity chystaných pro tento rok
Jedním z hlavních témat začátku tohoto roku je v případě AMD nová generace APU s označením Trinity pro socket FM2, o nichž jsme si naposledy povídali včera. Trinity mají nejdříve přijít v podobě čtyřjádrových modelů A10 a A8, které budou...
Jedním z hlavních témat začátku tohoto roku je v případě AMD nová generace APU s označením Trinity pro socket FM2, o nichž jsme si naposledy povídali včera. Trinity mají nejdříve přijít v podobě čtyřjádrových modelů A10 a A8, které budou ve třetím kvartálu následovány slabšími dvoujádry A6 a A4. Server DonanimHaber si pro nás připravil specifikace všech modelů, které si AMD připravuje pro tento rok.

A10 se bude od A8 lišit především v použitých grafických čipech. Konkrétně nám A10 a A8 nabídnou Radeon HD 7660D a Radeon HD 7560D. A6 a A4 pak budou obsahovat grafická jádra HD 7540D a HD 7480D.

Co se týče těch nejvýkonnějších, tedy HD 7660D, pak od nich můžeme očekávat 384 stream procesorů architektury CoreNext, 7560D jich budou mít 256 a pak to je 192 a 128. Výkon bude tedy pevně odstupňován počtem stream procesorů a v případě APU A4 také přijdeme o možnost využít technologii spojující výkon integrovaného čipu se samostatnou grafickou kartou. Oproti Llano tak zde bude méně stream procesorů, ale zato pokročilejší architektura a slíbeny jsou rovněž vyšší pracovní frekvence.

Nejvýkonnější Trinity pro tento rok, model A10-5800K, bude taktován na 3,8 GHz (turbo 4,2 GHz) a využije architekturu Piledriver, takže je zřejmé, že na tomto APU si budeme moci zahrát i náročnější 3D hry. Vedle toho nabídne 4 MB vyrovnávací paměti a jako APU z Black Edition také možnost snadného přetaktování díky odemčenému násobiči. Do stejné edice patří rovněž A8-5600K a A6-5400K.

Zdroj: DonanimHaber
reklama