www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další informace o AMD Trinity chystaných pro tento rok

Další informace o AMD Trinity chystaných pro tento rok
, , aktualita
Jedním z hlavních témat začátku tohoto roku je v případě AMD nová generace APU s označením Trinity pro socket FM2, o nichž jsme si naposledy povídali včera. Trinity mají nejdříve přijít v podobě čtyřjádrových modelů A10 a A8, které budou...
reklama
Jedním z hlavních témat začátku tohoto roku je v případě AMD nová generace APU s označením Trinity pro socket FM2, o nichž jsme si naposledy povídali včera. Trinity mají nejdříve přijít v podobě čtyřjádrových modelů A10 a A8, které budou ve třetím kvartálu následovány slabšími dvoujádry A6 a A4. Server DonanimHaber si pro nás připravil specifikace všech modelů, které si AMD připravuje pro tento rok.

A10 se bude od A8 lišit především v použitých grafických čipech. Konkrétně nám A10 a A8 nabídnou Radeon HD 7660D a Radeon HD 7560D. A6 a A4 pak budou obsahovat grafická jádra HD 7540D a HD 7480D.

Co se týče těch nejvýkonnějších, tedy HD 7660D, pak od nich můžeme očekávat 384 stream procesorů architektury CoreNext, 7560D jich budou mít 256 a pak to je 192 a 128. Výkon bude tedy pevně odstupňován počtem stream procesorů a v případě APU A4 také přijdeme o možnost využít technologii spojující výkon integrovaného čipu se samostatnou grafickou kartou. Oproti Llano tak zde bude méně stream procesorů, ale zato pokročilejší architektura a slíbeny jsou rovněž vyšší pracovní frekvence.

Nejvýkonnější Trinity pro tento rok, model A10-5800K, bude taktován na 3,8 GHz (turbo 4,2 GHz) a využije architekturu Piledriver, takže je zřejmé, že na tomto APU si budeme moci zahrát i náročnější 3D hry. Vedle toho nabídne 4 MB vyrovnávací paměti a jako APU z Black Edition také možnost snadného přetaktování díky odemčenému násobiči. Do stejné edice patří rovněž A8-5600K a A6-5400K.

Zdroj: DonanimHaber
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek