reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Další novinky Asus z CES: Transformer AiO a další

14.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Další novinky Asus z CES: Transformer AiO a další
Asus se na letošním CES zaměřil především na mobilní počítače, jak ukázal ve své zprávě z minulého týdne. V novější pak ukázal i další novinky, jimž vévodí počítač Transformer AiO, což už tedy není žádný hybridní tablet/notebook, ale počítač...
Asus se na letošním CES zaměřil především na mobilní počítače, jak ukázal ve své zprávě z minulého týdne. V novější pak ukázal i další novinky, jimž vévodí počítač Transformer AiO, což už tedy není žádný hybridní tablet/notebook, ale počítač vše v jednom.

Ten si ovšem ponechal hlavní myšlenku řady Transformer, takže v podstatě jde o velký tablet usazený v těle počítače AiO. Využívá OS Windows 8, procesory Intel Core Ivy Bridge a grafickou kartu NVIDIA GeForce GT 730M. Ta bude krmit 18,4" displej IPS s rozlišením Full HD. O zvuk se jako obvykle postará Asus SonicMaster a pak tu je také Wireless Remote Desktop pro vysokorychlostní bezdrátové připojení k dokovací stanici (ta sama o sobě displej nemá). V režimu tabletu je však připraven druhý OS, a to Android 4.1, jenž je provozován na známém SoC NVIDIA Tegra 3. Jedná se tedy o dva počítače v jednom.

Dále byly představeny monitory PA249Q ProArt a VG248QE Fast Gaming, které se mají hodit pro profesionální využití i zábavu. Pro PA249Q ProArt platí ten první případ. Jeho 24" obrazovka IPS má rozlišení 1920 x 1200 a slibuje věrné barvy, které byly již při výrobě kalibrovány a také velmi slušné pokrytí barevného prostoru - 99% Adobe RGB, 103% NTSC a 100% sRGB.

Nezapomnělo se na QuickFit Virtual Scale pro zobrazení materiálu ve skutečné velikosti, dále tu je hub se čtyřmi USB 3.0 a samozřejmě i stojan s polohováním. Druhý model, čili VG248QE, byl zase navržen především pro hráče. Jeho předností je 144Hz obnovovací frekvence, odezva 1 ms GtG a dále nám nabídne rozlišení Full HD, technologii Smart Contrast Ratio pro lepší zobrazení tmavých scén, podporu NVIDIA 3D Vision 2 a rozhraní HDMI, DisplayPort a Dual-link DVI-D. I tento monitor má stojan pro nastavení polohy a jinak jde pochopitelně o TN.

Nakonec zmíníme WL-330NUL Pocket Router označený za nejmenší Wi-Fi router na světě. Můžeme jej přirovnat k trošku tlustšímu flash disku, a to o hmotnosti 25 gramů. Vybaven je Ethernetovým portem, rozhraním USB a uvnitř pak modulem 802.11b/g/n Wi-Fi. Pro napájení postačí USB.
  • Počítač ASUS Transformer AiO bude dostupný od prvního čtvrtletí
  • Monitor ASUS PA249Q ProArt bude v prodeji od března
  • Monitor ASUS VG248QE Fast Gaming bude v prodeji od ledna
  • ASUS WL-330NUL Pocket Router bude v prodeji od února

Zdroj: TZ Asus
reklama