Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Další Radeony HD 6790 na obzoru v podání MSI a ColorFire

4.4.2011, Jan Vítek, aktualita
Další Radeony HD 6790 na obzoru v podání MSI a ColorFire
Po grafické kartě Radeon HD 6790 v podání tradičního partnera společnosti AMD, firmy Sapphire, se objevily i další modely, a to v podání MSI a ColorFire. Zdroj obrázku: VR-Zone V případě MSI to vypadá na nereferenční PCB, které tato firma...
Po grafické kartě Radeon HD 6790 v podání tradičního partnera společnosti AMD, firmy Sapphire, se objevily i další modely, a to v podání MSI a ColorFire.


Zdroj obrázku: VR-Zone

V případě MSI to vypadá na nereferenční PCB, které tato firma využila i u svých karet Radeon HD 6800, což platí i pro chladič. Ten je složen z množství dlouhých hliníkových žeber, mezi něž rozvádí teplo trojice heatpipe, které mají přímý styk s grafickým čipem.


Zdroj obrázku: EXPreview

Vedle toho se také zmíníme o modelu stejné karty od ne tak známého výrobce ColorFire. Jedná se totiž o novou firmu z východu, která nabídne rovněž nereferenční design nového Radeonu HD 6790. Tento model nenabízí žádné speciální vlastnosti jako dva BIOSy, hardwarově ovladatelné změny napětí a také pro přídavné napájení využívá pouze jeden 6pinový konektor PCIe. Dále karta napájí čip 4+1fázově, využívá standardní cívky a MOSFETy, přičemž alespoň vsadila na kvalitní japonské kondenzátory. Své odbytiště tato firma nalezla v Asii i Evropě.

Radeon HD 6790 je založen na 40nm GPU Barts s 800 stream procesory a 1 GB paměti GDDR5 s 256bitovou sběrnicí. Oba představené modely mají dva konektory DVI a jeden HDMI, ovšem MSI má dva mini-DisplayPort 1.2, zatímco ColorFire pouze jeden v klasické velikosti.

Zdroj: TCM