www.svethardware.cz
>
>
>

Dasung Paperlike 253: E Ink monitor šetřící oči

Dasung Paperlike 253: E Ink monitor šetřící oči
, , aktualita
Společnost Dasung si připravila zajímavý produkt pro ty, kteří nemají zájem o co nejkvalitnější monitor hýřící barvami, ale naopak chtějí sledovat informace na zařízení, které bude co možná nejšetrnější k jejich očím. 
K oblíbeným
reklama
Dasung Paperlike 253 je v podstatě jednoduchý produkt. Využívá displej typu E Ink, jaký dobře známe z elektronických čteček knih. Jde tak o stejnou technologii, jen v podobě 25,3palcového monitoru, který má přijít na trh v příštím roce jako logický následovník starších produktů firmy Dasung, mezi něž patří 7,8" tablet a 13,3" samostatný monitor pro notebooky, oba samozřejmě rovněž s E Ink displeji. 
 
 
Tento monitor si tak nebudeme kupovat pro běžnou sestavu, na níž budeme chtít koukat na filmy či hrát hry. Použitý E Ink má totiž sice rozlišení 3200 x 1800, ale zvládne jen 16 odstínů šedé a jeho obnovovací frekvence či obecně rychlost asi také nebude vyvolávat úžas. Pro práci s textem a obecně čtení to však bude velice zajímavé zařízení, které může posloužit jako alternativa k LCD, jež bude velice šetrná k našim očím.
 
 
Očekávat totiž můžeme vzhledem k velikosti a rozlišení velice jemný rastr a především tu není stejně jako na klasických E Ink displejích žádné podsvícení. Bez zdroje světla si tak moc nepočteme, ale právě to přiblíží monitor Paperlike 253 k papíru, jak ostatně napovídá i jeho název. 
 
Displeje čteček knih ale obvykle nemají vysokou obnovovací frekvenci. Ve skutečnosti ji lze často velice snadno postřehnout i pouhým okem, takže je otázka, jak se bude Paperlike 253 chovat třeba při rolování textu nebo při přehrávání videa. A to nám nejlépe ukáže právě video, které tyto schopnosti prezentuje od času 1:50. 
 
 
Na vysokou obnovovací frekvenci to rozhodně nevypadá, ovšem osobně jsem očekával mnohem horší výsledek. I video je víceméně plynulé a pokud jde o práci s textem, na to by měl Paperlike 253 pohodlně stačit. Chtělo by to ale pochopitelně bližší seznámení i pro posouzení celkového zpoždění na výstupu. 
 
Společnost Dasung už ukázala v podstatě hotový produkt, který také prezentovala potenciálním zákazníkům v Číně, ale neuvedla, kdy se s ním chystá jít na trh a jakou nasadí cenu. Uvedla ale rozmezí 10 až 20 tisíc juanů, což nám bohužel dává v přepočtu alespoň 32.000 Kč. Spíše to ale bude víc a za takovou částku si běžný zákazník jistě pořídí spíše nějaké zcela jiné zobrazovadlo. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře