Popravdě stačilo by nekazit trh šindelovým zápisem v celém portfoliu a zájem o HDD by stále byl .Ale ty zrůdnosti ,které se do klasických entertainment disků prolévají mne spíš vedou k tomu HDD opustit . Bohužel robustnost , stabilita a odolnost řešení ustupuje nejen v sekci plotnových disků ....
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Přijde mě to logický že hustota delší dobu stagnuje, protože na další zvyšování hustoty zápisu jsou potřeba náročnější technologie a jejich vývoj musí trvat delší dobu, než jednodušší vylepšení v minulosti.
Tenhle vývoj mě připadá hodně dobrý proti médiím pro dlouhodobé skladování dat jako desítky let a víc.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Souhlasim. Vyhazoval jsem 15 let stara oloupana cd, ale 15 let stary disk jede bez problemu
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Tak snad to s tím diskem nebylo jen štěstí.
Mě přijde že na trhu chybí nějaké paměťové médium pro obyčejný lidi na domácí použití kam by uložili menší množství dat pro děti a vnoučata. Třeba nějaká fotodokumentace stavby všech sítí v baráku a na zahradě, kde vede jaká trubka a kabel. Nechali by to ležet někde v baráku s tím že když to budou potřebovat za několik desítek let otevřít, že to půjde, že jim bude stačit popisek, že to je z roku 2022 a jaký to má konektor a jaký formát souborů a tak.
Asi by byli ideální kazety s magnetickým páskem, ale myslím že se dělají jen pro profi zálohování s hodně drahou mechanikou.
U CD, DVD se mě nelíbí že i když budou trvanlivý, že nesmí být zaprášený nebo poškrábaný, že ideálně abych nějaké optické médium vybalil ve vakuu :-D
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
15 let jsem disk neměl, ale 10+ ano. A s nájezdem 65 a více tisíc hodin nevykazoval naprosto žádné známky problémů. (tedy bylo jich asi 5 nebo 6, a všechny v pohodě. Jen pak už malé) A ano, souhlas, archivace dat je obecně dost problém. Média odchází, data z nich mizí... A ona i ta páska má své potíže, jelikož po x letech bez převinutí se záznam obtiskne do dalších vrstev pásky jako ozvěna. A když to já smyším u analogu, tak to počítám ovlivní i čitelnost jedniček a nul u digitálu. A další věc je, aby ta data po třeba 50 letech vůbec bylo na čem číst. Nejraději, aby v archivu naplněném arginem byl i celý počítač. Samotná mechanika by po vytažení nemusela být kam zapojit.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Já myslím, že by šla zapojit, že by existovali způsoby jak připojit a přečíst historický zařízení, že bych se prodávalo něco přes co to připojím k současnému počítači, ale samozřejmě by pomohlo kdyby dnes na trhu bylo něco pro dlouhodobé uložení "domácích" dat dostupný a snadný pro běžný lidi a bylo by to rozšířený. Třeba znám jak lidi nedůvěřují digitálním fotkám i když je běžně využívaj, tak si je tisknou aby o ně nepřišli.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)