reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

DDR2 paměti se poprvé staly králem trhu DRAM pamětí

, , aktualita
DDR2 paměti se poprvé staly králem trhu DRAM pamětí
Novější DDR2 paměti se až tento týden staly králem trhu DRAM pamětí a překonaly v počtu vyrobených čipů starší, nicméně stále velmi populární DDR paměti. Jejich obrovské rozšíření měly za následek zejména DDR400 moduly, které se i přes počáteční...
DDR2 paměti se poprvé staly králem trhu DRAM pamětí
Novější DDR2 paměti se až tento týden staly králem trhu DRAM pamětí a překonaly v počtu vyrobených čipů starší, nicméně stále velmi populární DDR paměti. Jejich obrovské rozšíření měly za následek zejména DDR400 moduly, které se i přes počáteční problémy s certifikací staly na dlouhou dobu nejpoužívanějšími.Tato doba trvala od konce roku 2002, kdy se platforma Intel přesunula na DDR400 paměti. A protože Intel měl na trhu asi 80% zastoupení, byly i DDR400 paměti velmi oblíbené, AMD na ně přecházelo jen velmi pozvolna. Co se týče DDR2 pamětí, opět to byl Intel, kdo je zavedl ve větším měřítku.

Nicméně i DDR byly stále dost používané, navíc AMD díky integrovanému řadiči pamětí používalo DDR i nadále. První DDR2 moduly běžely na 400MHz, později na 533MHz, AMD čekalo na masovou produkci DDR2-667 modulů, což by zabezpečilo dostatečný výkon, nízkou cenu a slušnou dostupnost. Nové procesory AMD tak velmi pomohly tomu, aby se DDR2 ještě výrazněji prosadilo a překonalo DDR moduly. Špatnou zprávou je však rostoucí cena DDR2 pamětí, jen za poslední týden to bylo o 8,8%.

Zdroj: www.infoworld.com
reklama
reklama
reklama