reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DDR2 paměti se poprvé staly králem trhu DRAM pamětí

31.8.2006, Milan Šurkala, aktualita
DDR2 paměti se poprvé staly králem trhu DRAM pamětí
Novější DDR2 paměti se až tento týden staly králem trhu DRAM pamětí a překonaly v počtu vyrobených čipů starší, nicméně stále velmi populární DDR paměti. Jejich obrovské rozšíření měly za následek zejména DDR400 moduly, které se i přes počáteční...
Novější DDR2 paměti se až tento týden staly králem trhu DRAM pamětí a překonaly v počtu vyrobených čipů starší, nicméně stále velmi populární DDR paměti. Jejich obrovské rozšíření měly za následek zejména DDR400 moduly, které se i přes počáteční problémy s certifikací staly na dlouhou dobu nejpoužívanějšími.Tato doba trvala od konce roku 2002, kdy se platforma Intel přesunula na DDR400 paměti. A protože Intel měl na trhu asi 80% zastoupení, byly i DDR400 paměti velmi oblíbené, AMD na ně přecházelo jen velmi pozvolna. Co se týče DDR2 pamětí, opět to byl Intel, kdo je zavedl ve větším měřítku.

Nicméně i DDR byly stále dost používané, navíc AMD díky integrovanému řadiči pamětí používalo DDR i nadále. První DDR2 moduly běžely na 400MHz, později na 533MHz, AMD čekalo na masovou produkci DDR2-667 modulů, což by zabezpečilo dostatečný výkon, nízkou cenu a slušnou dostupnost. Nové procesory AMD tak velmi pomohly tomu, aby se DDR2 ještě výrazněji prosadilo a překonalo DDR moduly. Špatnou zprávou je však rostoucí cena DDR2 pamětí, jen za poslední týden to bylo o 8,8%.

Zdroj: www.infoworld.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama