reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Dekódováním zvuků kláves je možné vcelku jednoduše odhalit hesla

, , aktualita
Dekódováním zvuků kláves je možné vcelku jednoduše odhalit hesla
Kalifornská Univerzita Berkeley uveřejnila zajímavou studii o narušení bezpečnosti ve firmách. Podle zjištění je možné reprodukovat stisky kláves na libovolné klávesnici. Vědecký tým nejprve vytvořil audio nahrávky psaní na klávesnici v...
Dekódováním zvuků kláves je možné vcelku jednoduše odhalit hesla
Kalifornská Univerzita Berkeley uveřejnila zajímavou studii o narušení bezpečnosti ve firmách. Podle zjištění je možné reprodukovat stisky kláves na libovolné klávesnici.

Vědecký tým nejprve vytvořil audio nahrávky psaní na klávesnici v délce 10 minut u několika uživatelů, tyto nahrávky následně zdigitalizoval a pomocí speciálních algoritmů zpětně dekódoval na jednotlivé stisky kláves. Bezpečnosti příliš nenahrává 96% úspěšnost v dekódování.Mezi testovanými uživateli byli i pisálci schopni vytvořit 300 úhozů za minutu, což bylo donedávna považováno za dostatečnou rychlost proti „odkoukání“. Tým se zabýval i možnými ruchy a tak se do pozadí přidávali zvonění telefonů či hrající hudba. I přesto byly testy velmi úspěšné.

Samozřejmě v případě zneužití se dá tato technika velmi jednoduše použít na dekódování uživatelských hesel. Před nedávnem se také spekulovalo o možnosti reprodukce odchycených elektromagnetických vln monitorů, či pevných disků. Díky experimentálním zařízením se prý už dokonce podařilo odchytávat zbytkové elektromagnetické záření z monitoru a zobrazovat ho na jiné obrazovce. To má už opravdu blízko k odchytávání mozkových vln, štěstí že je mozek relativně komplikovaný :-)

Zdroj: www.berkeley.edu
reklama
reklama
reklama