Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell nové odolné mobilní pracovní stanice Precision

4.5.2011, Jan Vítek, aktualita
Dell nové odolné mobilní pracovní stanice Precision
Společnost Dell pro profesionály z oblasti grafiky, architektury a jiných oborů připravila nové odolné pracovní stanice, které mají být dle ní nejvýkonnějšími svého druhu na světě. U nás Dell uvede na trh konkrétně modely Precision M4600...
Společnost Dell pro profesionály z oblasti grafiky, architektury a jiných oborů připravila nové odolné pracovní stanice, které mají být dle ní nejvýkonnějšími svého druhu na světě. U nás Dell uvede na trh konkrétně modely Precision M4600 (15,6“) a M6600 (17,3“), ovšem vedle nich to bude také dvoupaticová stanice Precision R5500 určená do racku.Nové stanice využívají dle očekávání i nové procesory Intel Core i7 Extreme (Sandy Bridge) podporující 1600MHz operační paměti DDR3. K tomu Dell nabízí také certifikace známých softwarových firem, mezi něž nyní patří např. Autodesk, Dassault Systemes, Siemens PLM Software či Softimage.Precision M4600 nabídne odolné tělo z moderních slitin (armádní standard MIL-STD 810G), až 32 GB paměti a až 750GB prostoru s disky v RAID 0 či 1. Větší Precision M6600 je navržen pro co největší výkon a nabízí dva HDD, nebo HDD a SSD s kapacitou 128 GB do slotu Mini Card s podporou RAID 5. Dočkáme se také nových profesionálních karet NVIDIA Quadro 5010M se 4 GB paměti (+ Optimus), popřípadě z druhého tábora AMD FirePro (+ Eyefinity pro až 5 monitorů).

Notebooky jsou vybaveny displejem PremierColor IPS s LED podsvícením a zvolit si můžeme také dotykový displej pro až 4 dotyky současně se stylusem. Nebudou chybět ani porty 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x USB 2.0 kombinovaný s eSATA, DisplayPort, VGA, HDMI.

Zdroj: TZ Dell