www.svethardware.cz
>
>
>

Dell P4317Q: 4x Full HD na jedné 43" obrazovce

Dell P4317Q: 4x Full HD na jedné 43" obrazovce
, , aktualita
Dell vyšle na trh obrovský monitor vybavený 43" (přesněji 42,5") LCD displejem. Novinka dostala označení Dell 43 Multi-Client Monitor (P4317Q) a její velká zobrazovací plocha má umožnit pohodlné sledování čtyř Full HD obrazů najednou.
K oblíbeným
reklama
Je to tedy stejné, jako bychom si vedle sebe uspořádali čtyři naprosto bezrámečkové monitory s úhlopříčkou 21", přičemž stejně jako v jejich případě budeme moci využít čtyři nezávislé zdroje signálu. Vedle toho ale bude pochopitelně možné využít plochu monitoru Dell 43 Multi-Client Monitor (P4317Q) pouze pro jeden signál, a to ideálně v rozlišení 3840 × 2160, čili Ultra HD.

Dell P4317Q by měl dle představ výrobce zaujmout především lidi pohybující se ve světě financí a také softwarové vývojáře. Nejen ti budou moci využít Enhanced Dell Display Manager pro přepínání obrazu, jeho uspořádání i zoomování na 108cm panelu. Ten je typu IPS s matným povrchem a využívá k podsvícení bílé LED, ovšem bohužel v bočním uspořádání. Na druhou stranu ale nejde o monitor určený pro grafiku.

Monitor díky rozhraní DisplayPort 1.2 umožní provoz v rozlišení Ultra HD při 60 snímcích za sekundu a co se týče základních specifikací, jeden pixel má velikost 0,2451 mm, maximální jas je 350 cd/m2, kontrast 1000:1, odezva 8 ms (GtG) a najednou lze zobrazit až 1,06 mld barev. Velice zajímavá je nabídka rozhraní:
  • 1x DP 1.2
  • 1x mDP 1.2
  • 2x HDMI 1.4 (MHL)
  • 1x VGA
  • 1x USB 3.0 port - Upstream
  • 4x USB 3.0 port
  • 1x Audio Input
  • 1x Headphone output
  • 1x RS232 (vzdálený management)

Společně s monitorem dostaneme po jednom kabelu s rozhraním HDMI, mDP, DP a USB 3.0 pro připojení k počítači. Jeho součástí je také dvojice 8W reproduktorů a dodávaný stojan umožní pouze naklopení, ovšem to lze vylepšit díky podpoře VESA (100 a 200mm). Dell také říká, že oproti čtyřmonitorové Full HD sestavě ušetříme díky P4317Q cca 30 % energie, ovšem také za něj zaplatíme celkem 1350 USD (u nás cca 28.000 Kč s daní).

Zdroj: TZ Dell
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala