www.svethardware.cz
>
>
>

Dell P4317Q: 4x Full HD na jedné 43" obrazovce

Dell P4317Q: 4x Full HD na jedné 43" obrazovce
, , aktualita
Dell vyšle na trh obrovský monitor vybavený 43" (přesněji 42,5") LCD displejem. Novinka dostala označení Dell 43 Multi-Client Monitor (P4317Q) a její velká zobrazovací plocha má umožnit pohodlné sledování čtyř Full HD obrazů najednou.
K oblíbeným
reklama
Je to tedy stejné, jako bychom si vedle sebe uspořádali čtyři naprosto bezrámečkové monitory s úhlopříčkou 21", přičemž stejně jako v jejich případě budeme moci využít čtyři nezávislé zdroje signálu. Vedle toho ale bude pochopitelně možné využít plochu monitoru Dell 43 Multi-Client Monitor (P4317Q) pouze pro jeden signál, a to ideálně v rozlišení 3840 × 2160, čili Ultra HD.

Dell P4317Q by měl dle představ výrobce zaujmout především lidi pohybující se ve světě financí a také softwarové vývojáře. Nejen ti budou moci využít Enhanced Dell Display Manager pro přepínání obrazu, jeho uspořádání i zoomování na 108cm panelu. Ten je typu IPS s matným povrchem a využívá k podsvícení bílé LED, ovšem bohužel v bočním uspořádání. Na druhou stranu ale nejde o monitor určený pro grafiku.

Monitor díky rozhraní DisplayPort 1.2 umožní provoz v rozlišení Ultra HD při 60 snímcích za sekundu a co se týče základních specifikací, jeden pixel má velikost 0,2451 mm, maximální jas je 350 cd/m2, kontrast 1000:1, odezva 8 ms (GtG) a najednou lze zobrazit až 1,06 mld barev. Velice zajímavá je nabídka rozhraní:
  • 1x DP 1.2
  • 1x mDP 1.2
  • 2x HDMI 1.4 (MHL)
  • 1x VGA
  • 1x USB 3.0 port - Upstream
  • 4x USB 3.0 port
  • 1x Audio Input
  • 1x Headphone output
  • 1x RS232 (vzdálený management)

Společně s monitorem dostaneme po jednom kabelu s rozhraním HDMI, mDP, DP a USB 3.0 pro připojení k počítači. Jeho součástí je také dvojice 8W reproduktorů a dodávaný stojan umožní pouze naklopení, ovšem to lze vylepšit díky podpoře VESA (100 a 200mm). Dell také říká, že oproti čtyřmonitorové Full HD sestavě ušetříme díky P4317Q cca 30 % energie, ovšem také za něj zaplatíme celkem 1350 USD (u nás cca 28.000 Kč s daní).

Zdroj: TZ Dell
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře