www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Dell už nabízí PC s 65W procesorem AMD Ryzen 7 5800

Dell už nabízí PC s 65W procesorem AMD Ryzen 7 5800
, , aktualita
Je možné, že AMD nebude dělat kolem vypuštění nových desktopových CPU generace Ryzen 5000 velký humbuk, neboť dobře víme, že ta se nedostanou na volný trh jako samostatně prodejné zboží. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD nám dosud dluží vypuštění desktopových APU Ryzen 4000 do maloobchodu, což už asi nikdy nesplní a navíc k nim asi připojí i APU Ryzen 5000, které v takovém případě pravděpodobně rovněž budou jen zboží pro OEM zákazníky. To se ještě uvidí, i když osobně bych nesázel na nic jiného, nicméně zatím tu máme nové procesory bez iGPU, a ty už byly potvrzeny jako OEM zboží. Jde o Ryzen 9 5900 a Ryzen 7 5800 coby 65W modely a právě verze 5800 se objevila v nabídce firmy Dell. 
 
 
AMD Ryzen 7 5800 tak nabízí 8 jader a 16 vláken, k tomu 36 MB L2+L3 cache a takty až 4,6 GHz se základem na 3,4 GHz. Těžko říci, proč se AMD rozhodlo tyto dva procesory vypustit jen na OEM trh. Je možné, že jimi nechtělo dál drobit nabídku a ohrožovat prodeje silnějších verzí X a nesporné je to, že AMD nyní potřebuje především budovat svou pozici na OEM trhu, zatímco v retailu ji má přímo skvělou.
 
Dell nabízí nový Ryzen 7 5800 v systémech Alienware Aurora R10, čili ve svých herních PC a je vidět, že když si jej vybereme namísto verze 5800X, můžeme "ušetřit" 150 (kanadských) dolarů, což je pozoruhodná suma (necelých 120 USD). Jde ale o cenu celé sestavy, takže tam jde spíše o to, že si její model s 5800X značně přeplácíme, ostatně na druhé straně je o 150 CAD levnější model s Ryzenem 5 5600X a mezi ním a 5800X cenový prostor pro 300 CAD opravdu není. 
 
AMD už má dávno zprovozněny produktové stránky k procesoru Ryzen 7 5800, dle nichž byl vypuštěn na trh už 12. ledna 2021, ale dosud jsme žádný v nabídce neviděli a pokud jde o český trh, ještě stále nevidíme. 
 
Dell mimochodem v těchto sestavách nabízí dvě grafické karty na výběr, a to buď GeForce RTX 3070, anebo můžeme cenu sestavy snížit o 100 CAD a vybrat si GeForce RTX 3060 Ti. Výběr celého nového značkového počítače je dnes ostatně jedna z mála možností, jak se ještě rozumným způsobem dostat k výkonné herní grafické kartě.
reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů