www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Dell už nabízí PC s 65W procesorem AMD Ryzen 7 5800

Dell už nabízí PC s 65W procesorem AMD Ryzen 7 5800
, , aktualita
Je možné, že AMD nebude dělat kolem vypuštění nových desktopových CPU generace Ryzen 5000 velký humbuk, neboť dobře víme, že ta se nedostanou na volný trh jako samostatně prodejné zboží. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD nám dosud dluží vypuštění desktopových APU Ryzen 4000 do maloobchodu, což už asi nikdy nesplní a navíc k nim asi připojí i APU Ryzen 5000, které v takovém případě pravděpodobně rovněž budou jen zboží pro OEM zákazníky. To se ještě uvidí, i když osobně bych nesázel na nic jiného, nicméně zatím tu máme nové procesory bez iGPU, a ty už byly potvrzeny jako OEM zboží. Jde o Ryzen 9 5900 a Ryzen 7 5800 coby 65W modely a právě verze 5800 se objevila v nabídce firmy Dell. 
 
 
AMD Ryzen 7 5800 tak nabízí 8 jader a 16 vláken, k tomu 36 MB L2+L3 cache a takty až 4,6 GHz se základem na 3,4 GHz. Těžko říci, proč se AMD rozhodlo tyto dva procesory vypustit jen na OEM trh. Je možné, že jimi nechtělo dál drobit nabídku a ohrožovat prodeje silnějších verzí X a nesporné je to, že AMD nyní potřebuje především budovat svou pozici na OEM trhu, zatímco v retailu ji má přímo skvělou.
 
Dell nabízí nový Ryzen 7 5800 v systémech Alienware Aurora R10, čili ve svých herních PC a je vidět, že když si jej vybereme namísto verze 5800X, můžeme "ušetřit" 150 (kanadských) dolarů, což je pozoruhodná suma (necelých 120 USD). Jde ale o cenu celé sestavy, takže tam jde spíše o to, že si její model s 5800X značně přeplácíme, ostatně na druhé straně je o 150 CAD levnější model s Ryzenem 5 5600X a mezi ním a 5800X cenový prostor pro 300 CAD opravdu není. 
 
AMD už má dávno zprovozněny produktové stránky k procesoru Ryzen 7 5800, dle nichž byl vypuštěn na trh už 12. ledna 2021, ale dosud jsme žádný v nabídce neviděli a pokud jde o český trh, ještě stále nevidíme. 
 
Dell mimochodem v těchto sestavách nabízí dvě grafické karty na výběr, a to buď GeForce RTX 3070, anebo můžeme cenu sestavy snížit o 100 CAD a vybrat si GeForce RTX 3060 Ti. Výběr celého nového značkového počítače je dnes ostatně jedna z mála možností, jak se ještě rozumným způsobem dostat k výkonné herní grafické kartě.
reklama
Nejnovější články
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi
Server wccftech má nové informace o tom, jaký má Intel plán ohledně nástupu procesorů Rocket Lake-S. Mluví se zde už o potvrzených termínech a o tom, že předobjednávky odstartují ještě před zveřejněním recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář