www.svethardware.cz
>
>
>

Descent Underground: legenda znovu ožije

Descent Underground: legenda znovu ožije
, , aktualita
Původní Descent z roku 1994 známe jako vůbec první hru, která nám dala opravdovou volnost pohybu ve 3D prostoru a testovala naši orientaci v něm. Nyní tato legenda znovu ožije v titulu Descent Underground.
reklama
Od prvního dílu hry Descent nás tedy dělí již dvacet let a pokud nevíte o co jde, pak v této hře jsme se pohybovali skrz labyrint chodeb v dole, který byl zamořen trošku poblázněnými roboty. Téma je tedy velmi jednoduché, ovšem koncept byl ve své době revoluční. Pokračování této hry, respektive oživení série Descent, která obsahuje tři díly, mají nyní na starosti Descendent Studios. Ty v současné době hledají potřebné finance na Kickstarteru, přičemž cílem je vybrat 600 tisíc dolarů, což se nejspíše povede. Však krátce po zahájení kampaně už vybrali 120 tisíc a do jejího konce zbývá ještě plný měsíc.

Vývojářský tým netvoří žádní zelenáči, však řada z nich pracovala na velmi známých a kvalitních titulech jako Wing Commander, Star Citizen, Ultima Online, Deus Ex nebo Crusader: No Remorse, takže můžeme očekávat, že nový Descent bude kvalitní, ale to samozřejmě nelze tvrdit s jistotou. Projekt vede Eric Peterson, který stojí právě za tituly Wing Commander a Star Citizen, které mají svým zpracováním k Descentu velmi blízko.

Tvůrci si již vymysleli potřebný příběh, který nás vezme do roku 2315 a nedá se tedy mluvit o originálním rámci děje. Ve světě Descent Underground půjde o souboj megakorporací vysílajících těžební lodě k tzv. hlavnímu pásu planetek mezi drahami Marse a Jupitera, kde získávají cenné suroviny a příležitostně bojují proti sobě. Jde však o boje, které se staly novým sportem, jejž na Zemi sledují miliardy lidí a hráč se stane jedním z těchto sportovců/pilotů/zabijáků. Nový Descent slibuje propracovaný multiplayer a deathmatche pro až 16 hráčů, stejně jako hříčky z názvy Capture the Asteroid, Capture the Ore, Deathmatch Destruction, Mining for Minerals a další. Samozřejmostí je možnost vylepšování své flotily lodí, stejně jako jejich zbraní a jiných součástí.

Pokud budete chtít co nejdříve získat vlastní kopii, bude vást to stát přinejmenším 30 dolarů, za něž se stanete přispěvatelem s odměnou EARLY BIRD: MATERIAL DEFENDER. Descent bude distribuován také v obchodech, ovšem to již přijde na 50 dolarů. Vyjít má přesně za rok, čili v březnu 2016, takže jej čeká ještě dlouhý vývoj, ovšem autoři nešli na trh s prázdnou myšlenkou a dle videa (viz zdroj) už mají alespoň základ, na němž mohou stavět.

Zdroj: Kickstarter
reklama
Nejnovější články
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici" Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici"
Slunce v krabici je pouze přezdívka pro zařízení s označením Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics, čili TEGS-MPV. Dle MIT by mohlo lépe než jiné způsoby posloužit pro uložení energie.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář