www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Designové Allienware nyní i s AMD Polaris

Designové Allienware nyní i s AMD Polaris
, , aktualita
Značku Alienware firmy Dellu máme zafixovanou jako luxusní, designovou a také drahou. Společnost AMD nyní mezi tyto počítače protlačila své nové grafické karty s čipy Polaris, ačkoliv ty rozhodně nepatří mezi to nejvýkonnější, co lze dnes koupit.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o tři nově vybavené desktopy, a to jednak ještě celkem normálně vypadající desktop Alienware Aurora, dále futuristický model Alienware Area 51 a pak Alienware Alpha R2, který chce konkurovat konzolím a také konzolovým SteamPC společnosti Valve. Konfigurace karet AMD je v tomto případě přitom velice široká, neboť je možné některé z počítačů osadit i třemi kartami Radeon RX 480 v CrossFireX, anebo pouze jedním Radeonem R9 M470X z mobilního světa.

Alienware Aurora stojí někde uprostřed, neboť do tohoto desktopu v podobě toweru si můžeme poručit jednu či dvě karty Radeon RX 480. Pokud to bude pouze jedna, pak v kombinaci s procesorem Core i7-6700, 8 GB paměti DDR4, 512GB SSD na kartě M.2 s rozhraním PCIe a s Windows 10 nás takový systém vyjde v přepočtu z liber 37.300 Kč.

Designově nejzajímavější desktop Alienware Area 51 může nést právě až tři Radeony RX 480 a v takovém případě nás výsledný systém může přijít až na více než 91 tisíc korun. Do toho můžeme počítat i procesor Intel Core i7-6850K CPU, 16 GB paměti DDR4, 2TB pevný disk a Windows 10.

Konzolový Alienware Alpha R2 určený především do obývacího pokoje je s grafikou Radeon R9 M470X dostupný za cenu 18.000 Kč. Nabídne také procesor Core i5-6400T, 8 GB DDR4 RAM, 500GB pevný disk a také Windows 10.

Dle výrobce mají být tyto počítače na evropských trzích již pomalu připraveny k prodeji.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře