reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Desktopová 28nm GPU NVIDIA na příští rok

, , aktualita
Desktopová 28nm GPU NVIDIA na příští rok
Japonský server 4Gamer zveřejnil detailní roadmap pro desktopová GPU NVIDIA, která se mají objevit především v příštím roce v podobě 28nm čipů. Jedná se o modely s kódovým označením Kepler, jež se v souladu s předchozími zprávami mají představovat...
Desktopová 28nm GPU NVIDIA na příští rok
Japonský server 4Gamer zveřejnil detailní roadmap pro desktopová GPU NVIDIA, která se mají objevit především v příštím roce v podobě 28nm čipů. Jedná se o modely s kódovým označením Kepler, jež se v souladu s předchozími zprávami mají představovat v rámci strategie bottom-to-top. To znamená, že nejdříve se na trhu objeví méně výkonné modely a hi-end se představí až na samotném konci roku.

Všechny Kepler mají být vyráběny pomocí 28nm procesu v TSMC, využijí paměti GDDR5 a vyrukují s podporou DirectX 11.1 a Windows 8. První se má objevit čip GK107 a je otázkou, zda to nebude spíše jen přejmenovaný dnešní model. Využije 128bitovou sběrnici pro paměti a sběrnici PCI Express 2.0, zatímco ostatní čipy budou mít již PCI Express 3.0.

GK106 již můžeme považovat za mainstream s jeho 256bitovou sběrnicí a PCI Express 3.0 a později se v polovině roku objeví hi-end v podobě GK104 s 384bitovou sběrnicí a výkonem o cca 30 % vyšším než GTX 580. Ten pak bude následován GK110, což budou dle dvojnásobné 384bitové sběrnice dvě GPU spojená na jedné kartě.

Tato strategie připomíná firmu AMD, ovšem již koncem roku 2012 má NVIDIA opět navázat na svou tradici výroby velkých a výkonných samostatných GPU, tentokrát v podobě GK112 s 512bitovou sběrnicí. Toto vše jsou ale samozřejmě nezaručené informace.

Zdroj: VR-Zone
reklama
reklama
reklama