Desktopová Opera s Webkitem vypuštěna

Desktopová Opera s Webkitem vypuštěna
, , aktualita
Vývojáři z norské Opery dokončují přechod z vykreslovacího jádra Presto na Webkit a dnes vypustili do světa první testovací verzi Opery pro Windows a OSX. Kromě nového „motoru“ přibyla řada dalších novinek. Změn se kromě jádra dočkalo i...
K oblíbeným
reklama
Vývojáři z norské Opery dokončují přechod z vykreslovacího jádra Presto na Webkit a dnes vypustili do světa první testovací verzi Opery pro Windows a OSX. Kromě nového „motoru“ přibyla řada dalších novinek.
Změn se kromě jádra dočkalo i grafické rozhraní


Musím hned z úvodu upozornit, že tato Opera není plnohodnotná verze, spíše se vývojáři chtěli pochlubit a ukázat pokrok při přechodu na nové vykreslovací jádro. Řada funkcí, na které jste zvyklí tak může chybět, nebo bude případně schovaná kdesi v menu prohlížeče.


Viditelných inovací se dočkal především speeddial, který kromě nabídky vašich oblíbených stránek nabídne další záložky „Stash“ a „Discover“. Nová Opera by také měla lépe reagovat v adresním řádku, kde se vám bude snažit napovídat podle zadaného textu.

První dojmy z této Next verze jsou až na absenci některých funkcí vesměs pozitivní a zdá se, že komplikovanější stránky konečně bude možné prohlížet bez viditelného zasekávání. Dejme tedy definitivní sbohem Prestu a přivítejte Webkit.

Operu Next můžete stahovat zde.

Zdroj: Opera blog
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek