www.svethardware.cz
>
>
>
>

Desktopový AMD Ryzen 4000 Renoir se objevil v testu

Desktopový AMD Ryzen 4000 Renoir se objevil v testu
, , aktualita
V poslední době se píše a mluví spíše o mobilních APU generace Renoir, ale my čekáme také na jejich desktopové verze, které by mohly být velice zajímavé. AMD se ostatně už také přesune z 12 nm na 7 nm. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 4000 ‘Renoir’ jsme očekávali jako ne moc zajímavou generaci vzhledem k tomu, že výrobce se rozhodl i v této generaci pokračovat s Vegou, zatímco by se dalo pomýšlet již na generaci Navi. Jenomže, jak jsme se na začátku tohoto roku dozvěděli, jde o podstatně vylepšenou Vegu, která slibuje výrazný výkonnostní skok a procesorová jádra budou pochopitelně založena na Zen 2, takže tím se z Renoir stávají velice zajímavá APU. 
 
 
Nyní se už objevil první desktopový Renoir, a to společně se základní deskou s čipsetem B550, který je také zbrusu nový. Půjde pochopitelně již o řadu Ryzen 4000, ale ta je v případě APU ve skutečnosti o generaci pozadu, takže CPU Ryzen 4000 budou již využívat architekturu Zen 3 známou jako Vermeer a neupřesněný 7nm proces. 
 
Mobilní Renoir by se měly už každou chvíli dostat na trh, ale na desktopové verze si evidentně ještě počkáme. AMD by je ale mohlo vyslat na trh někdy v době Computexu 2020 (anebo snad i dříve), který vypadá na vhodnou příležitost, ať už se nakonec odehraje, nebo ne. Na jednu stranu se totiž nyní zrušilo E3, které se mělo odehrát dokonce v ještě pozdějším termínu, ale v USA. Computex je mnohem blíže zdroji nákazy, a to na Tchaj-wanu, kam nákaza dorazila dříve, a přesto tam nemají ani 50 potvrzených případů. 
 
Desktopový Renoir byl spatřen na desce Gigabyte B550 AORUS PRO AC a jde evidentně o ještě inženýrský vzorek se základním taktem CPU jader na 3,5 GHz a GPU taktem 1750 MHz. Otázka je, kolik má CU, a tedy stream procesorů. Získal zatím jen 5659 bodů v testu 3DMark 11 Performance, což se nevyrovná ani Ryzen 7 4800U a ani slabšímu Ryzen 7 4700U se 6309 a 5713 body. Půjde ovšem i o důsledek toho, že daná sestava využívala jen 2133MHz paměti DDR4, které jsou pro moderní APU naprosto nevhodné a pomalé. Víme tak alespoň to, že desktopové Renoir jsou na cestě. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře