reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Desky Gigabyte i s novým BIOSem velmi dobře taktují

, , aktualita
Desky Gigabyte i s novým BIOSem velmi dobře taktují
Společnost Gigabyte zažívá nepříjemný konec tohoto roku kvůli problémům se svými základními deskami pro procesory Intel Sandy Bridge-E, na něž nově poskytne doživotní záruku. Ta platí pro uživatele, kteří si stáhnou nový BIOS verze F7, jenž...
Desky Gigabyte i s novým BIOSem velmi dobře taktují
Společnost Gigabyte zažívá nepříjemný konec tohoto roku kvůli problémům se svými základními deskami pro procesory Intel Sandy Bridge-E, na něž nově poskytne doživotní záruku. Ta platí pro uživatele, kteří si stáhnou nový BIOS verze F7, jenž by měl prý všechno vyřešit, ale hovořilo se o tom, že za cenu drastického snížení možností přetaktování kvůli nekvalitním součástkám.
- klikněte pro zvětšení -


Gigabyte se však nechal slyšet, že problémy byly způsobeny pouze špatným BIOSem a vyrazil do protiútoku s pomocí svého "dvorního" overclockera HiCookie, jenž použil problémovou záklandní desku Gigabyte X79-UD3 (tedy model nižší kategorie) s BIOS F7 a procesor Intel Core i7-3930K. Ostatní hardware zahrnoval paměti Kingston HyperX Genesis a zdroj Corsair AX1200W.

S touto kombinací dosáhl taktu 5643,2 MHz s využitím základní frekvence 99 MHz a násobiče 57x při napětí procesoru 1,584 V. Na tomto nastavení sestava zvládla testy Super Pi 1M a 32M i PiFast a dokonce nastavila nový rekord. Validace CPU-Z je zde. Vypadá to tedy, že i s novým BIOSem lze dosáhnout velmi slušných výsledků.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama