www.svethardware.cz
>
>
>
>

Desky Gigabyte X570S: první reálná známka procesorů Zen 3+ "Warhol"?

Desky Gigabyte X570S: první reálná známka procesorů Zen 3+ "Warhol"?
, , aktualita
Společnost Gigabyte si dle záznamu Eurasian Economic Commission chystá nové základní desky s označením X570S. Není přitom jasné, zda jde o novinku této firmy, anebo spíše o novou verzi čipové sady od AMD.
K oblíbeným
reklama
Na nové záznamy upozornil KOMACHI_ENSAKA na Twitteru a my v nich můžeme najít celou řadu desek vycházejících z označení X570S. Dle toho lze počítat spíše s novou verzí čipové sady firmy AMD, než aby šlo o novinku, kterou má na svém triku čistě jen Gigabyte. 
 
 
Je třeba také vzít v potaz, že čipová sada X570 už není nejmladší a v červenci už bude mít za sebou dva roky na trhu, přičemž B550 a A520 jsou alespoň o rok mladší. X570 také není moc oblíbena kvůli své potřebě silného chlazením, což je ve většině případů řešeno ventilátorem (TDP cca 15 W), a tak by asi opravdu mohla být namístě nová verze. 
 
Jenomže nová verze hi-endové čipové sady pro procesory AMD Ryzen by těžko nastoupila v době, kdy bychom už vyhlíželi Zen 4, a tedy i zbrusu novou patici, desky pro DDR5 a celkově prostě novou platformu. A proto se dá říci, že pokud je X570S opravdu reálný produkt představující novou verzi původní čipové sady X570, pravděpodobně to znamená, že procesory Warhol (Zen 3 Refresh či Zen 3+) jsou opravdu reálné. 
 
 
A pokud jsou Warhol reálné, je tu otázka, v jaké podobě mohou nastoupit na trh. AMD může zvolit cestu procesorů Ryzen 3000 XT, čemuž ale neodpovídá právě to, že Warhol se v uniklé roadmapě ukazuje jako celá jedna generace s vlastním kódovým názvem, což pro Ryzen 3000 XT neplatilo. Čili v takovém případě by šlo o procesorovou generaci Ryzen 6000 tvořenou opět 7nm procesem, od které nelze očekávat zásadní novinky. 
 
To samé by šlo ostatně očekávat i od údajné X570S, která nakonec může na trh přijít hlavně či dokonce jen kvůli tomu, aby se tím odlišily starší desky s podporou starších procesorů (Zen+, Zen 2 a Zen 3) a nové desky pro novější procesory (Zen 2 až Zen 3+ ?). V takovém případě by měl Intel vcelku dobrou příležitost zaútočit na nabídku AMD pomocí 10nm Alder Lake s podporou DDR5 a PCIe 5.0.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek