Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diablo II údajně již brzy dostane remasterovanou HD verzi

11.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
Diablo II údajně již brzy dostane remasterovanou HD verzi
Legendární hra Diablo II letos slaví 20 let své existence a na Internet prosakují informace, že se chystá remasterovaná verze Diablo II HD. Fanoušci hry by navíc na novou verzi nemuseli čekat roky jako na dlouho připravované Diablo 4.
Jedna z nejvýznačnějších počítačových her historie, Diablo II od Blizzardu, letos oslaví 20 let své existence. Hra vyšla v roce 2000 a stala se doslova legendou (podobně jako původní Diablo). O rok později se objevil ještě datadisk Lord of Destruction, který rozšířil počet postav z 5 na 7, přinesl také pátý akt, zvýšil maximální rozlišení ze 640×480 na 800×600 pixelů a další užitečná herní rozšíření. Nyní, 20 let poté, se má představit Diablo 4, ale Internetem začaly také informace o příchodu remasterované verze Diabla II.
 
Diablo II
 
Zprávu přinesl server Actugaming, který se ukázal být v případě věcí od Blizzardu poměrně spolehlivým zdrojem. Nová verze by měla nést jméno Diablo 2: Resurrected a podle uniklých údajů by se měla objevit ještě letos. Fanoušci hry by tam neměli čekat o mnoho více než půl roku. Remake má mít na starosti studio Vicarious Visions, které spadá pod Blizzard. Tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. Doufejme, že si tentokrát Blizzard dá záležet, protože poslední jeho počiny byly většinou negativního rázu. Nevyužít takové příležitosti a zkazit legendu, to by mu už asi nikdo neodpustil.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.