reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Digitální fotoaparát Mustek MDC 800

23.9.1999, Vít Zatloukal, zpráva
Digitální fotoaparát Mustek MDC 800
Společnost Actebis Computer, distributor produktů Mustek, uvádí na český trh digitální fotoaparát MDC 800. Firma Mustek vyrobila svůj první digitální fotoaparát v roce 1997 a v současné době jsou ve výrobním programu 3 typy. Prvním, který se dostává na český trh, je novinka – model MDC 800.
Fotoaparát je osazen CCD snímačem o velikosti 1/3 palce s kapacitou 850k pixelů. Přístroj umožňuje ukládání snímků ve třech rozlišeních, přičemž nejvyšší optické rozlišení je 1012 x 768 – to je dále softwarově interpolováno na 1024 x 768. Objektiv je typu fix fokus a je zaostřen od 64 cm do nekonečna. Rychlost závěrky může být nastavena na 1/10 až 1/10000 vteřiny, což je plně dostačující pro veškeré běžné použití.

Mustek MDC 800

Na zadním panelu se nachází 1,8 palcový LCD panel pro kontrolu snímků a fotoaparát je rovněž vybaven vestavěným automatickým bleskem podporujícím funkci potlačení “červených očí”. K ukládání snímků je určena interní flash paměť o kapacitě 4 MB a k dispozici je rovněž slot pro rozšiřující paměťové karty. Vyvážení bílé barvy (a následná kvalita barevného podání) je buď prováděno automaticky, nebo – zvolí-li uživatel - manuálně.

Pro komunikaci s počítačem lze využít jak seriové rozhraní RS232, tak mnohem rychlejší a efektivnější USB port, který umožňuje komunikovat až rychlostí 12 Mbps. Vestavěný video výstup formátu PAL/NTSC umožňuje uživateli sledovat obrázky přímo na obrazovce televizoru. Hmotnost fotoaparátu je 260g. Doporučená koncová cena bez DPH byla stanovena pod 10.000,- Kč.

Tisková zpráva Actebis
reklama