Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diskuzní fórum - Laboratoř SHW

28.7.2006, Karel Polívka, článek
Diskuzní fórum - Laboratoř SHW
Představujeme další novinku našeho fóra. Pod označením Laboratoř SHW se skrývá něco, co zpestří pobyt u nás a umožní otestovat si svou všímavost ohledně počítačových komponent. Laboratoř SHW je také provázána s odměňovacím systémem, více informací v článku.
Každý týden je v pondělí od 16.00 do 21.00 v rámci našeho fóra v sekci Laboratoř SHW k dispozici nová hádanka - fotografie detailu nějaké komponenty, s čímž je vždy spojena jedna otázka, typicky: O jakou komponentu se jedná? Na to je také v 16.00 poukázáno v magazínu SHW formou aktuality s odkazem na naše diskuzní fórum, kde pro zobrazení hádanky stačí kliknout na odkaz "Laboratoř SHW" v horní šedé liště.

Každý má pouze jednu možnost odpovědět a ve 21.00 se hádanka uzavře. V následujících hodinách proběhne udělení ocenění těm, jež odpověděli správně (společně s tím jim také přijde Soukromá Zpráva) a také dojde v sekci "Laboratoř SHW" (ve výpisu hlavní stránky diskuzního fóra dole) k oznámení správné odpovědi a všech, co odpověděli správně.

Ten, kdo odpoví správně, získá ocenění, jehož miniaturní podoba se bude zobrazovat u každého příspěvku, který v rámci našeho fóra napíše. Dále je na fóru v horní šedé liště odkaz na seznam všech ocenění a také uživatelů, kteří už nějaké získali.Celkově se jedná o 4 klasické úrovně ocenění: základní ("bramborové"), bronzové, stříbrné a zlaté.

Za 1. správně zodpovězenou hádanku se získá základní ocenění.
Za 4. správně zodpovězenou hádanku se získá bronz.
Za 7. správně zodpovězenou otázku se získá stříbro.
Za 10. správně zodpovězenou otázku se získá zlato (a zároveň 500 kreditů v rámci našeho odměňovacího systému).

Je třeba dodržovat jedno stěžejní pravidlo - v průběhu prezentace hádanky je zakázáno o ní v rámci našeho diskuzního fóra diskutovat, nebo z příspěvků odkazovat na jiné umístění, kde by o ní probíhala diskuze. Porušení tohoto pravidla bude znamenat dlouhodobé vyloučení z účasti v Laboratoři SHW. Pokud by došlo k opětovnému porušení, bude to považováno za porušení pravidel našeho fóra, s čímž se pojí omezení přístupu do fóra nebo rovnou jeho zamezení.

Nyní se podívejme, jak bude prezentace hádanek vypadat a jak bude možné se jich zúčastnit. V horní šedé liště se nachází odkaz "Laboratoř SHW".Skrze tento odkaz se dostaneme na výpis aktuálních hádanek. Pokud žádná aktivní není, zobrazí se po kliknutí na odkaz "Laboratoř SHW" hláška "Momentálně není aktuální žádná hádanka".


- pro zvětšení klikněte -

Pokud ale bude zrovna nějaká probíhat, zobrazí se po vstupu do Laboratoře SHW fotografie hardwaru, jehož identitu bude třeba uhodnout, viz:


- pro zvětšení klikněte -

Objeví se následující výzva: "Chystáte se zúčastnit této hádanky, u které není stanoven časový limit pro zodpovězení. Klikněte níže na "Start Quiz", až budete připraven.". Pokud se chcete zúčastnit, stačí stisknout tlačítko "Start Quiz"


- pro zvětšení klikněte -

Následně se pod fotografií zobrazí otázka ve stylu: "O jakou základní desku se jedná? (nejdříve jméno výrobce a pak označení desky)" a napravo bude textové pole pro napsání odpovědi. Pokud si budete jisti, že jste odpověděli správně, stačí odpověď odeslat stisknutím tlačítka "Odeslat" a tím pro Vás účast v aktuální hádance končí. Systém Vám automaticky pošle Soukromou Zprávu obsahující informaci, jakou jste odeslal odpověď (čili to bude potvrzení pro Vás, zda jste neudělal nějaký překlep - z tohoto důvodu prosím všechny účastníky, aby si své odpovědi díky této automaticky zaslané SZ zkontrolovali).Jakmile odpověď odešlete, zobrazí se hned hláška o přijetí Soukromé Zprávy a rozhraní Laboratoře oznámí: "Děkujeme Vám za účast v této hádance. Automaticky Vám byla zaslána Soukromá Zpráva obsahující Vaši odpověď.".

Následně už zbývá počkat, až aktuální hádanka skončí, tedy po 21.00. Pak bude oznámena správná odpověď a také seznam těch, kteří odpověděli správně a získají ocenění (jejich seznam je dostupný skrze odkaz v horní liště). Myslím, že by tento pravidelný kvíz mohl být zajímavým zpestřením obsahu našeho diskuzního fóra, protože se budu snažit do něj zařazovat ne zrovna standardní komponenty a dělat z fotografií detailů takové výřezy, aby nebyla identifikace jednoduchou záležitostí (čili to bude svým způsobem i tak trochu "naučná stezka").Předem prozradím, že jsou v plánu další aktivity, které budou mít svá vlastní ocenění (jednou z nich bude i tvorba vlastních wallpaperů na určité téma), ale nepředbíhejme.