reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Divoká kočka přináší 416 MB grafické paměti

12.2.2002, Štěpán Mrázek, článek
Divoká kočka přináší 416 MB grafické paměti
Firma 3Dlabs uvedla nové grafické karty určené pro profesionální grafiku. Zajímá Vás na čem se tvoří scény z filmů jako je Matrix ?
Firma 3Dlabs uvedla na trh výkonné dvě grafické karty spadající do rodiny WildCat III. Obě karty se liší zejména množstvím grafické paměti, přičemž na WildCat III 6210 se jí nachází celkově 416 MB. Obě grafické karty jsou určené pro nasazení v oblasti profesionální grafiky a jejich parametry jsou následující:Tab. 1 - Parametry grafických karet WildCat III

Ovladače grafické karty podporují operační systémy Windows NT/2000/XP. S použitím takovéto grafické karty pod Windows 98/ME se již zjevně nepočítá. Podle mého názoru je to jedině dobře, ještě jsem neslyšel o žádném zoufalci, který by chtěl pracovní stanici postavit na operačním systému Windows 98 :o).

Tabulka obnovovacích frekvencí při daném rozlišeníTab. 2 - Dostupné obnovovací frekvence při daném rozlišení

Pozn.: Mezi další přednosti této grafické karty spatří zobrazení na více monitorech, připojení 3D brýlí, etc.

Pokud nyní uvažujete, že si takovouto grafickou kartu koupíte domů, pak asi zklamu Vaše nadšení. Za prvé se v České republice 3Dlabsy špatně shánějí (pokud vím pak je prodává snad jen AutoCont) a za druhé jsou jejich ceny poměrně značně vysoké. Zatím se mi bohužel nepodařilo zjistit jejich cenu, ale rozhodně nebude nízká :o(. Výsledek testu naleznete v tiskové zprávě vydané společností 3dlabs.

Update 12.2.2002 11:35

Jeden ze čtenářů nám zaslal předpokládané ceny obou karet (dostupné by měly být v řádu několika týdnů). Jedná se o doporučené koncové ceny bez DPH.

Wildcat III 6110 - 86.400,-
Wildcat III 6210 - 132.000,-

za informace děkujeme Ing. Petrovi Hejtmánkovi z prodejny GOTHIC.

Zdroj: 3Dlabs
reklama