www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer

Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer
, , aktualita
Před několika lety jsme se mohli trošku obávat o osud her určených pro jednoho hráče. Herní společnosti objevily slasti hromadně multiplayerových her a především tzv. live service. Sony ale nyní hlásí, že hry pro jednoho jsou stále oblíbenější. 
K oblíbeným
reklama
Je to vcelku jednoduchá rovnice. Hry pro multiplayer mohou být zvláště v rámci live service mnohem výdělečnější než hry s kampaní či příběhem pro jednoho hráče, nehledě na to, že kvalitní příběh také stojí úsilí, čas a peníze. Zkuste pak také z hráčů ve hře pro jednoho tahat mikrotransakce za nový skin pro jeho zbraň či oblečení pro postavu. To lze v takových hrách samozřejmě nabízet také, ale kdo by o to mohl mít zájem, když svým zlatým koltem nemůže oslňovat jiné lidi přímo ve hře? A pokud jde o placený postup, neboli systém Pay to Win (P2W), pak ten už je ve hrách pro jednoho rovnou zcela nesmyslný konstrukt, který může nahradit leda Pay to Play (P2P) jako "výsada" mobilních a webových her. 
 
 
Zkrátka a dobře, ve hrách navržených pro soutěžení více hráčů přes Internet mají herní společnosti mnohem více možností, jak vydělat nad rámec samotného prodeje kopií, takže obavy o osud her pro jednoho byly zcela namístě. Nyní se ale ukazuje, že trh s různými multiplayerovými žánry jako battle royale je už přesycen a rozparcelován, takže je velice obtížné se na něm uchytit, což platí i pro live service, kde zárukou úspěchu není ani zasazení do světa Avengers. 
 
Ostatně za pár dní tu máme očekávaný Cyberpunk 2077, čistě singleplayerový titul, který dokazuje, že podobným hrám ještě zdaleka není odzvoněno, jak někteří tvrdili dříve. Nyní se ozývá také společnost Sony s vlastní statistikou, dle níž hráči na konzolích PlayStation stráví nejvíce času hraním her pro jednoho. Smrt singleplayeru je tak spíše přáním některých nejmenovaných společností, které dejme tomu vlastní práva na tvorbu her z univerza Hvězdných válek a pro ně je takové přání otcem myšlenky, již se snaží vnutit jiným. 
 
Samotné Sony má ostatně na své platformě řadu úspěšných titulů pro jednoho hráče, které v poslední době zazářily. Jde například o God of War, Spider-man či Horizon: Zero Dawn. A zvláště první dva jmenované se prodaly ve více než 20 milionech kopiích. 
 
Pro ty, kterým multiplayer nic neříká, jde tak o dobrou zprávu, neboť Sony jistě takové statistiky může zohlednit v rámci svých studií a můžeme trochu rozptýlit obavy o to, co přinese už proklamované zdražování vývoje next-gen her. To samozřejmě bude zvýšení jejich cen, ale byly tu i obavy o to, jakými dalšími způsoby si herní firmy budou chtít přilepšit. 
 
Zdroj: Vice


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů