www.svethardware.cz
>
>

Do konce roku 2015 bude na internetu 3,2 miliardy uživatelů

Do konce roku 2015 bude na internetu 3,2 miliardy uživatelů
, , aktualita
Podle posledních odhadů by do konce roku mělo být připojeno k internetu už více než 3,2 miliardy lidí, což dělá téměř jednu polovinu celosvětové populace. Zhruba 2 miliardy by měly být v rozvojových zemích.
K oblíbeným
reklama
International Telecommunication Union (ITU) předpovídá, že do konce roku 2015 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy lidí, kteří budou připojeni k internetu. Z tohoto počtu by 2,1 miliardy lidí měly být z rozvojových zemí a pouhých 89 milionů z nejméně rozvinutých zemí, kde je zhruba necelá miliarda obyvatelů. Dobře jde vidět také růst. Zatímco v roce 2000 bylo připojených jen 400 milionů lidí (6,5 %), do konce roku to bude již zmíněných 3,2 miliardy (43 %). Evropa má nejvíce připojených lidí pokud jde o zastoupení. Zde je totiž 82 % domácností připojeno k internetu (tj. 78 % lidí), zatímco v USA je to jen 60 % (66 % lidí).


Infografika počty uživatelů internetu 2015


Hovoří se také o tom, že by mělo být 7 miliard nejrůznějších mobilních telefonních čísel, přičemž zemská populace čítá 7,2 miliardy (mnoho lidí má ale dvě nebo více čísel). Alespoň 2G připojení totiž pokrývá 98 % obyvatelstva (v roce 2001 pouze 58 %), samotné 2G je pak pokrývá 95 % obyvatel a u 3G připojení je to 69 %. Zde už hovoříme o pokrytí (možnosti jej využít), nikoli o skutečném využití tohoto připojení.

Zdroj: fonearena.com, bbc.com
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek