www.svethardware.cz
>
>

Doména .com slaví 30 let existence

Doména .com slaví 30 let existence
, , aktualita
Před pár dny oslavila 30 let své existence první doména .com a je vidět, že Internet je tu s námi už pěkně dlouho. Byla jí doména symbolics.com, kterou si nechal zaregistrovat výrobce počítačů Symbolics Inc. Dnes už původnímu účelu neslouží.
K oblíbeným
reklama
Před 30 lety byla zaregistrována první .com doména. Konkrétně se tak stalo 15. března roku 1985 a touto doménou byla Symbolics.com. Tu si nechal zaregistrovat výrobce počítačů Symbolics Inc. Dnes ji vlastní investiční skupina původem z Dallasu. Druhou doménou bylo BBN.com (24. dubna 1985) a třetí pak Think.com (24. května 1985). Z IT oblasti pak můžeme zmínit např. Xerox.com, která byla na 7. místě s registrací 9. ledna 1986. HP.com následovalo chvíli poté, je na 9. místě s datem 3. března 1986, IBM.com a Sun.com pak má 11. pozici a datum 19. března 1986.

Intel.com drží 13. místo s datem 25. března 1986, Adobe.com a AMD.com se dělí o 42. místo s registrací 17. listopadu 1986. Apple.com si drží 64. příčku (19. února 1987). Je zajímavé sledovat i další společnosti. Např. Microsoft.com vznikla v roce 1993, v roce 1995 se objevilo AOL.com, Amazon.com, eBay.com. Google.com vznikl až v roce 1997. Pro zajímavost, v roce 2010 bylo zaregistrováno 91 milionů domén .com, dnes je to už 117 milionů a každou sekundu přibude jedna nová.

Zdroj: venturebeat.com, cnn.com
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů