www.svethardware.cz
>
>
>

Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím

Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
, , aktualita
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
K oblíbeným
reklama
Americký prezident Donald Trump si nenechá jen tak něco líbit a jeho poslední rozepře s Twitterem skončila více než bleskurychlým vytvořením nového výkonného nařízení. To nevyžaduje schválení Kongresem a obvykle se užívá v naléhavých případech. Celý problém vznikl tím, že jeden z tweetů prezidenta ohledně voleb pomocí zasílání volebních lístků byl označen za zavádějící a sociální síť Twitter si dovolila předložit odkazy na články, které říkaly opak toho, co Trump. To prezidenta pochopitelně rozčílilo a vzápětí slíbil, že to tak nenechá. Dle jeho slov se Twitter nemá co míchat do voleb a ovlivňovat je. Do dvou dní tak bylo na stole podepsané výkonné nařízení, které útočí na sociální sítě a může jim značně ztížit život.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Dle dosavadního zákona nejsou webové stránky odpovědné za to, co uživatelé napíší nebo nahrají na servery. Sociální sítě jsou takto považovány za diskuzní fóra a mají právo, pokud to odporuje jejich podmínkám (ToS - Terms of Service), blokovat pro ně nevhodný obsah. Tato imunita v podstatě povoluje cenzuru, pokud je ve stanovách diskuzního fóra nebo sociální sítě. Trump však prosazuje, že tato imunita nemá platit v případě, že webová stránka smaže něco, co neodporuje jejím stanovám ToS.
 
Co se ale primárně týká nedávného problému je to, že dle nového nařízení webová stránka nemá co editovat příspěvky třeba zobrazením varování upozorňujícím na zavádějící příspěvek. V takovém případě se dle Trumpa síť nestaví do role diskuzního fóra, ale zpravodajských médií a vydavatelů, přičemž pak už pro ně platí úplně jiná pravidla ohledně zodpovědnosti za zveřejněný obsah a možnosti cenzury. Nařízení také zpravomocňuje Federal Communications Commission (FCC), aby posuzovala, které blokování bylo v souladu s podmínkami webů a které už v nich nenašlo oporu, tedy bylo neoprávněné.
 
 
Připomeňme, že krátce po vzniku prvního sporu Twitter označil jeden z dalších Trumpových příspěvků rovnou za propagující násilí. Byl tedy skryt kvůli tomu, že odporuje podmínkám Twitteru. Ten ho však navzdory porušení podmínek použití služby nechal na síti, ale zobrazit ho je možné jen na vyžádání, přičemž k němu byla přidána hláška, že v rámci veřejného zájmu nechává tweet přístupný veřejnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu
Sociální síť Twitter zažila obrovský hack, díky kterému se útočníkům povedlo napadnout verifikované účty mnoha známých osobností. Jejich jménem spustili velký kryptoměnový scam, který měl z lidí podvodně vylákat peníze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu
Nejnovější záplata pro kernel Linuxu ukazuje na zajímavý problém nejnovějších procesorů Intel Xeon založených na generaci Ice Lake. Ty mají teprve dorazit na trh a nyní se o nich dozvídáme, že mají problémy s probouzením se k vysokým taktům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu
Kobalt je velmi drahý prvek, který je jedním z důvodů, proč jsou lithiové akumulátory stále pořád drahé. Na The University of Texas v Austinu se podařilo vyvinou takové, které kobalt úplně eliminovaly.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel si na září pro nás chystá "něco velkého" Intel si na září pro nás chystá "něco velkého"
Intel vypustil do světa pozvánky na jistou událost, která proběhne na začátku září a slibuje, že se s námi podělí o něco velkého. Můžeme se tak jen dohadovat o tom, co to bude, takže to zkusme.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft Velocity Architecture: recept na rychlejší Xbox a snad i budoucí PC Microsoft Velocity Architecture: recept na rychlejší Xbox a snad i budoucí PC
Microsoft se rozpovídal o paměťovém systému své nové konzole či konzolí Xbox Series X a o tom, jakým způsobem bude schopen využít rychlý přístup k datům. To je ostatně i trumf konkurenční Sony PlayStation 5.
Dnes, aktualita, Jan Vítek