www.svethardware.cz
>
>
>

Doom je venku, následovat bude Quake?

Doom je venku, následovat bude Quake?
, , aktualita
Takzvaný reboot série Doom se společnosti id Software dle všeho celkem povedl. Hráči jsou vesměs spokojeni se znovuobjevenou přímočarou akcí, kde nejde o příběh, ale o boj. Nyní je nasnadě otázka, na co se id Software dále zaměří.
K oblíbeným
reklama
Nový Doom od Bethesdy a id Software je k dispozici od minulého pátku a přinesl jednak multiplayer, z nějž jsou hráči obecně nadšeni daleko méně než z akce pro jednoho. Dá se říci, že nastala rebootovací doba, kdy se výrobci snaží podobně jako filmaři "přetočit" staré pecky. Nyní bude dle zveřejněné pracovní nabídky na Zenimax Media zmiňující řadu Quake následovat další díl slavné série a možná že půjde opět o restart této řady.

Však je to již devět let, co spatřil světlo světa poslední díl série Quake, a to Quake Wars pro PC. Dle serveru Tweaktown se pro studio id Software v Dallasu otevírá celkem 12 pracovních pozic, přičemž jde i o zajímavá místa jako Lead Gameplay programmer. Pak tu je ještě pět dalších pozic pro frankfurtskou pobočku, a to například programátor grafického enginu nebo fyzického enginu.

Je ale otázka, zda nakonec vůbec půjde o Quake, neboť v inzerátech stojí, že se hledají lidé do týmu vyvíjejícího hry jako legendární Doom nebo Quake. To pochopitelně vůbec nemusí znamenat, že půjde o pokračování některé z těchto her, však bylo řečeno, že jde o hry podobné těmto legendám. Zdá se ale logické, aby po novém Doomu následoval Quake a doufejme, že nepůjde čistě jen o nástupce multiplayerové akce Quake 3 Arena, ale také se dočkáme režimu pro jednoho hráče. Nicméně pokud id Software zatím začíná sestavovat tým, je jisté, že ještě dlouho se o případném dalším Quake nedozvíme nic konkrétního.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře