reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doporučené grafické karty - březen 2012

29.3.2012, Petr Štefek, článek
Doporučené grafické karty - březen 2012
Uběhla již delší doba od našeho posledního přehledu, a tak je na čase zrevidovat zajímavé modely grafických karet, které jsou v současné nabídce světových výrobců. Mezi doporučenými kartami najdeme staré známé, ale také některé nově příchozí grafické karty.

Sapphire Radeon HD 6750 512MB DDR5


Volba v kategorii do 2 000 Kč byla poměrně jasná. Radeon HD 6750 je zajímavý, neboť použité GPU je se svými 720 stream procesory schopno „utáhnout“ i nejnovější hry, jako je Crysis 2 či Battlefield 3. Podpora DirectX 11 je zde samozřejmostí a k tomu je zde i špičková kvalita akcelerace videa, která spolu s levnějším Radeonem HD 6500/6600 patří na špičku. V současné době drží sice prim v akceleraci videa Radeony HD 7000, ale jen o skutečně malý kousek.Na rozdíl od dražších variant Radeonů HD 6750 má tento konkrétní model Sapphire osazeny paměti DDR5 o kapacitě 512 MB. Oproti verzím s vyšší kapacitou ztrácí v praxi zhruba 5 %, ale jeho cena je o několik stokorun níže a vlezl se nám těsně pod vytyčenou hranici 2 000 Kč. Po přetaktování dokáže tento Radeon konkurovat podstatně dražším grafickým kartám a obslouží Full HD monitor i v případě nových her. V případě, že zhruba 200-300 korun navíc obětovat můžete, tak je lepší sáhnout po variantě s 1 GB paměti. Přidávat se ale dá do nekonečna.
 
 

ASUS EAH6670 DC SL/DI/1GD3


Druhá volba této levné kategorie připadla také na kartu s čipem AMD, ale tentokrát jde o Radeon HD 6670, který má v současné době poměrně těžký život, neboť cenově od něj nejsou daleko podstatně výkonnější Radeony HD 6750 nebo nově Radeon HD 7750. Radeon HD 6670 musí tedy být něčím speciální, aby si zasloužil vaši pozornost. Tento model Asusu je vybaven pasivním chlazením a stojí podstatně méně než jeho rival ze stáje Sapphire, která si za něj účtuje bez uzardění skoro o 350 korun více.

Grafická karta je vybavena chladičem s technologií DirectCU, který svou konstrukcí bez problému postačuje na pasivní odvod tepla z GPU Turks, jež běží na frekvenci 800 MHz a má k dispozici 480 stream procesorů. Na rozdíl od pasivně chlazeného Sapphire Radeonu HD 6450 uvedeného v tomto přehledu není tento model low-profile a je vybaven dvouslotovým chlazením. Jeho nasazení je tedy vhodné spíše ve velmi tichém domácím počítači, kde se počítá občas i s hraním her a sledováním filmů. Pokud holdujete hrám, tak raději pasivní chlazení oželte a volte nějaký aktivně chlazený Radeon HD 6750 (viz. výše).
reklama
reklama