Doporučené PC sestavy - leden 2011

Doporučené PC sestavy - leden 2011
, , návod
Vánoce máme úspěšně za sebou a je tu nový rok plný očekávání. Po Vánočních žních jdou obvykle ceny trochu dolů. Navíc přišly na náš trh dlouho očekávané novinky - Intel Sandy Bridge a Radeony 6950 a 6970. Dnešní díl tedy obsahuje plně aktualizované sestavy.
K oblíbeným
reklama

Monitory


Doporučuji z osobní zkušenosti následující modely. Popisy jednotlivých technologií panelů si můžete nastudovat v našem starším článku.


Kancelář

Vhodné do kanceláře jako nejlevnější základ, má integrované reproduktory. Nekupujte si do kanceláří 19" širokoúhlé monitory se 768 nebo 900 body na výšku. Takový monitor je na prohlížení dokumentů a internetu zcela nevhodný, protože na výšku zobrazíte velmi málo obsahu, což bude mít za následek neustále scrollování. Pokud máte často otevřených spoustu programů, raději uvažujte o dvou 19" 5:4 monitorech.


Běžné domácí použití

Monitor sice nemá možnosti polohování, ale obraz je na TN matrici dost slušný a zobrazovací plocha je za necelé 4 tisíce alespoň dost velká. Nezapomeňte k němu dokoupit DVI kabel.

Vhodný, pokud kladete i důraz více na kvalitu, než na velikost. Přesto bych osobně na doma nebo do kanceláře volil větší BenQ.


Monitory s vyšší kvalitou obrazu (IPS panely) na doma i na práci


Obraz těchto monitorů je opravdu moc pěkný (IPS panel), dále oslní možnostmi polohování i ostatní výbavou jako je USB HUB. Dále nabízí tříletou Next Business Day záruku. Tato Vám garantuje opravu nebo výměnu do druhého pracovního dne od nahlášení závady.Výběr monitoru vychází z mnoha specifických požadavků a není v možnostech článku tyto potřeby obsáhnout, přestože se snažím doporučit kvalitní monitory ve všech běžných cenových relacích. Vaše speciální požadavky můžete probrat na našem fóru.


Reproduktory


Pro malé pokoje
Pro větší pokoje
Případně si můžete koupit nějaká sluchátka (třeba Sennheisery nebo Kossy), aby střelba a hučení neobtěžovaly vaši milovanou polovičku.


Klávesnice a myši


Bezdrátové
Microsoft Wireless Optical Desktop 700 v2 USB, černá - 490 Kč
Za necelých 500 Kč je to opravdu dobrá volba. Myš je samozřejmě kvůli bateriím těžší.

Drátové
Nedoporučuji kupovat Geniusy, Trusty apod. Kupte si příjemnou myš a klávesnici od Logitechu, Razeru, Microsoftu nebo jiné solidní značky. Už jen materiál povrchu je nesrovnatelně příjemnější, nehledě na kvalitu senzorů. Myš, která neustřelí, není jen pro hráče, ale ani při běžné práci se nemusíte vztekat pokaždé, když vám kurzor uteče z červeného křížku.

Podložka
Nedávno jsem si pořídil podložku Verbatim Rapier a jsem s ní velice spokojený. Drží pevně na stole, myši po ní skvěle kloužou, je tenoučká, rozměrná, dobře strukturovaná a hlavně plastová, takže se nerozlepí a nechutně neopotí. Za 200 Kč je to výtečná záležitost.
 

Doporučené skříně

 
Jelikož PC skříně patří mezi námi nejvíce recenzované produkty, přinášíme cca dvakrát ročně aktualizované vydání námi doporučených modelů (častější aktualizace není potřeba). Ty nejzajímavější modely se snažíme podrobně otestovat, takže si u některých můžete přečíst i podrobnou recenzi: www.svethardware.cz/doporucene-skrine
 
 

Doporučená multimediální centra

 
Vzhledem k zájmu o multimediální centra připravujeme na TV Freaku každý měsíc souhrn těch, jež jsme testovali a lze je doporučit: www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra
 
 

Doporučené fotoaparáty

 
Vybíráte nový fotoaparát? Na Digimanii je pro vás testujeme jak na běžícím pásu a na základě toho každý měsíc přinášíme přehledný souhrn s doporučenými modely z jednotlivých kategorií s odkazy na naše vlastní vyčerpávající recenze pro podrobné informace: www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty
 
Ty nejlepší snímky pak můžete vložit do naší fotogalerie.

reklama
Nejnovější články
Supermicro nabízí ATX desky se dvěma LGA 4189 pro xeonové Ice Lake Supermicro nabízí ATX desky se dvěma LGA 4189 pro xeonové Ice Lake
Na základní desce formátu ATX bychom dnes ani nečekali dvě procesorové patice, natož pak typ LGA 4189 pro procesory Intel Xeon generace Ice Lake-SP. Společnost Supermicro se ale rozhodla, že právě takovou nabídne, respektive rovnou dvě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HTC přichází s PC VR headsetem Vive Pro 2: 5K a 120 Hz HTC přichází s PC VR headsetem Vive Pro 2: 5K a 120 Hz
VR headset HTC Vive Pro 2 je určen především pro hráče využívající PC, kteří se mohou těšit na vyšší rozlišení i obnovovací frekvenci, ostatně v tomto ohledu je v případě headsetů stále co zlepšovat, abychom mohli získat kvalitní zážitek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Řada Radeon RX 6600 může dostat 8 GB paměti, ale možná i 12 GB Řada Radeon RX 6600 může dostat 8 GB paměti, ale možná i 12 GB
Nově chystané levnější Radeony RX 6000 jsou zatím leakery neprobádané, a tak se tu nabízí několik variant. Reálné produkty by totiž v případě karet RX 6600XT mohly mít 8 GB nebo i 12 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výkonné Intel Xe "Arctic Sound" vyfoceny, kde se ale toulají? Výkonné Intel Xe "Arctic Sound" vyfoceny, kde se ale toulají?
Igor Wallossek má pro nás vyfoceny dvě karty Intel, které spadají do serverové generace Arctic Sound a má se jednat o 1T a 2T verzi, čili o kartu s jednou GPU dlaždicí a další se dvěma dlaždicemi. Přijdou ale vůbec na trh?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus uvádí vodou chlazený Radeon RX 6900 XT s GPU Navi 21 XTXH Asus uvádí vodou chlazený Radeon RX 6900 XT s GPU Navi 21 XTXH
Asus si připravil nový opravdový hi-end ze stáje Radeonů, a sice kartu ROG STRIX LC Radeon RX 6900 XT TOP Edition. Ta je vybavena jednak vodním chladičem a pak má ve své výbavě GPU Navi 21 XTXH s odemčeným taktem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek