Doporučené PC sestavy - listopad 2011

Doporučené PC sestavy - listopad 2011
, , návod
V průběhu minulého měsíce jsme mohli sledovat neštěstí, které postihlo Thajsko. Voda zaplavila řadu továren patřících např. Western Digitalu nebo Toshibě a ceny disků vyletěly prudce vzhůru, což zamíchalo naším koktejlem sestav. Dnešní díl je tak bojem o ceny.
K oblíbeným
reklama
Jelikož je nabízených periferií nepřeberné množství, budu rád, když se o své zkušenosti podělíte v diskuzi. Zde je seznam toho, co doporučuji často.


Monitory


Doporučuji z osobní zkušenosti následující modely. Popisy jednotlivých technologií panelů si můžete nastudovat v našem starším článku. Obecně se dá říci, že pokud nemáte počítač jen na hry, měli byste volit lepší technologii než TN a investovat alespoň kolem 5 - 7000 Kč.


Kancelář
  • BenQ 21.5" GL2240M černý, LED, TN, DVI, repro - 2 800 Kč
  • BenQ 24" G2420HDB (CCFL, TN) - 3 300 Kč (alternativou může být BenQ V2420H, ale je dražší a stále se jedná o TN technologii)

Nekupujte si do kanceláří 19" širokoúhlé monitory se 768 nebo 900 body na výšku. Takový monitor je na prohlížení dokumentů a internetu zcela nevhodný, protože na výšku zobrazíte velmi málo obsahu, což bude mít za následek neustále scrollování. Pokud máte často otevřených spoustu programů, raději uvažujte o dvou 19" 5:4 monitorech. Starší kvalitní 19" LCD seženete třeba na aukru kolem 1500 Kč.


Běžné použití
  • BenQ 24" G2420HDB (CCFL, TN) - 3 300 Kč (alternativou může být BenQ V2420H, ale je dražší a stále se jedná o TN technologii)
  • BenQ G2420HDBL (LED, TN) - 3400 Kč

Monitory sice nemají možnosti polohování, ale obraz je na TN matrici dost slušný a zobrazovací plocha je za cenu lehce přes 3 tisíce alespoň dost velká. Nezapomeňte k němu dokoupit DVI kabel.
  • LG IPS231P-BN 23" černý, e-IPS) - 4 200 Kč, stojan není úplně stabilní, monitor se třese při každém kopnutí do stolu, ale obraz má pěkný

Vhodný, pokud kladete i důraz více na kvalitu, než na velikost. Přesto bych při omezeném rozpočtu osobně na doma nebo do kanceláře volil větší BenQ.


Monitory s vyšší kvalitou obrazu na doma i na práci


Obraz těchto monitorů je opravdu moc pěkný (IPS nebo VA panel), Některé modely dále oslní možnostmi polohování i ostatní výbavou jako je USB HUB. Dell dále nabízí tříletou Next Business Day záruku a garanci 0 vadných bodů. Tato Vám garantuje opravu nebo výměnu do druhého pracovního dne od nahlášení závady. Obecně se dá říci, že VA technologie má lepší černou než IPS a je tedy lepší třeba na filmy apod. Hodně zajímavý mi přijde díky velice slušné kvalitě obrazu i NEC Multisync EA232WMi.

Výběr monitoru vychází z mnoha specifických požadavků a není v možnostech článku tyto potřeby obsáhnout, přestože se snažím doporučit kvalitní monitory ve všech běžných cenových relacích. Vaše speciální požadavky můžete probrat na našem fóru.


Reproduktory


Pro malé pokoje
Pro větší pokoje
Případně si můžete koupit nějaká sluchátka (třeba Sennheisery nebo Kossy), aby střelba a hučení neobtěžovaly vaši milovanou polovičku.


Klávesnice a myši


Bezdrátové
Microsoft Wireless Optical Desktop 800 USB, černá - 500 Kč. Za zhruba 500 Kč je to opravdu dobrá volba. Myš je samozřejmě kvůli bateriím těžší. Je vhodná na kancelářské a domácí použití, na hry je obecně lepší koupit si myš s ocáskem.
Logitech Wireless Combo MK520, černá - 999 KčDrátové
Pokud hodně šetříte, kupte výrobky od Geniusu nebo A4 Techu. Pokud můžete, kupte si příjemnou myš a klávesnici od Logitechu, Razeru, Microsoftu nebo jiné solidní značky. Už jen materiál povrchu je nesrovnatelně příjemnější, nehledě na kvalitu senzorů. Myš, která neustřelí, není jen pro hráče, ale ani při běžné práci se nemusíte vztekat pokaždé, když vám kurzor uteče z červeného křížku. Osobně doma používám kombinaci klávesnice Logitech G11, myši Logitech G18 a B52.

Podložka
Verbatim Rapier drží pevně na stole, myši po ní skvěle kloužou, je tenoučká, rozměrná, dobře strukturovaná a hlavně plastová, takže se nerozlepí a neopotí. Nicméně při těžké ruce se může časem lehce zkroutit. Za 200 Kč je to ale stejně výtečná záležitost. Z doporučení čtenářů tady zmiňuji i dražší skleněné a kovové podložky Exactgame ExactPad EP​-PG, STEELSeries Experience I​-2 Black a hliníkovou STEELSeries SX.

 

Doporučené skříně

 
Jelikož PC skříně patří mezi námi nejvíce recenzované produkty, přinášíme cca dvakrát ročně aktualizované vydání námi doporučených modelů (častější aktualizace není potřeba). Ty nejzajímavější modely se snažíme podrobně otestovat, takže si u některých můžete přečíst i podrobnou recenzi: www.svethardware.cz/doporucene-skrine
 
 

Doporučená multimediální centra

 
Vzhledem k zájmu o multimediální centra připravujeme na TV Freaku každý měsíc souhrn těch, jež jsme testovali a lze je doporučit: www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra
 
 

Doporučené fotoaparáty

 
Vybíráte nový fotoaparát? Na Digimanii je pro vás testujeme jak na běžícím pásu a na základě toho každý měsíc přinášíme přehledný souhrn s doporučenými modely z jednotlivých kategorií s odkazy na naše vlastní vyčerpávající recenze pro podrobné informace: www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty
 
Ty nejlepší snímky pak můžete vložit do naší fotogalerie.

reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů