Dron byl v New Yorku použit i k vandalismu, kresbě graffiti na billboard

Dron byl v New Yorku použit i k vandalismu, kresbě graffiti na billboard
, , aktualita
Umělec, vandal a hacker KATSU z New Yorku použil dron ke kresbě graffiti. Ten mu umožňuje se bezpečně dostat i do těžko přístupných výšek. Patrně tak těmito dny začíná doba "dronového" vandalismu.
K oblíbeným
reklama
Na jednom z největších billboardů v New Yorku se před několika dny objevilo první "dronové" graffiti. Může za něj známý umělec, vandal, sprejer a hacker KATSU z New Yorku, který se už dostal i na stránky Wikipedie. Na šestipatrovém billboardu s reklamou na Celvin Klein se koncem dubna objevilo několik červených čar, které byly vytvořeny upraveným dronem DJI Phantom.


DJI Phantom 2


KATSU přitom s dronem a spreji už nějakou dobu pracuje, toto je ale poprvé, co tuto techniku použil venku na tak velkém objektu. Podle autora ale kresba pomocí dronu není vůbec jednoduchá a většina soustředění jde na práci s dronem a udržení jej v té pozici, která je potřeba pro kresbu. Údajně už ale připravuje další vylepšení.

Zdroj: wired.com, diyphotography.net
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů