www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dual GeForce RTX 3060 Ti Mini: konečně i pro Mini ITX

Dual GeForce RTX 3060 Ti Mini: konečně i pro Mini ITX
, , aktualita
Asus si připravil grafickou kartu GeForce RTX 3060 Ti v krátké verzi, kterou běžně označujeme jako Mini-ITX či kartu pro SFF. Neměla by tak (alespoň ne o moc) překračovat celkovou délku 17 centimetrů, i když zde to vypadá, že půjde o víc. 
K oblíbeným
reklama
Asus Dual GeForce RTX 3060 Ti Mini je tak velice pravděpodobně nejvýkonnější Mini-ITX grafická karta, jaká je dnes dostupná (nebo bude dostupná). Ze specifikací se bohužel zatím nic nedozvíme, protože podrobné údaje ještě nebyly na stránkách výrobce vyplněny. Uvedeno je pouze to, že 20 cm prostoru nám bude stačit, takže se tato karta vejde také do počítačů Intel NUC 9. 
 
 
Jedná se také čistě o dvouslotový design, takže ani plastová nástavba s ventilátory nebude zasahovat do prostoru další záslepky. I tak se tu našlo místo pro chlazení pomocí dvou ventilátorů, které se vypnou v případě, že teplota GPU se bude udržovat pod 55 °C. Na záslepce karty pak nalezneme jeden HDMI 2.1 a tři DisplayPorty 1.4. 
 
 
Co se týče GPU NVIDIA GA104, které se zde prsí 4864 CUDA jádry, pak to pracuje na taktu až 1710 MHz, čili je mírně přetaktované o 45 MHz. Dále tu máme 8 GB GDDR6 na 256bitové sběrnici, přičemž krátké PCB, které je oproti referenčnímu kratší a vyšší, nese jeden přídavný 8pinový konektor PCIe. To plně odpovídá TBP karty, které je 200 W. 
 
Časem ale možná uvidíme i výkonnější karty podobného ražení, ostatně GeForce RTX 3070 má v referenční verzi jen o 20 W vyšší TBP, přičemž Mini ITX karty v některých případech dosáhly i na 250 W spotřebu, takže tu máme i rezervu. RTX 3080 ale v Mini ITX verzi bude těžko. 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře