www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Duální GeForce 5xx k vidění na veletrhu CES

, , aktualita
Společnost EVGA, exkluzivní výrobce grafických karet GeForce, ukázala na veletrhu CES nový produkt, který možná hodně zkomplikuje život připravovanému Radeonu HD 6990. Řeč je samozřejmě o první duální GeForce 5xx, jejímž vystavením na sebe...
K oblíbeným
reklama
Společnost EVGA, exkluzivní výrobce grafických karet GeForce, ukázala na veletrhu CES nový produkt, který možná hodně zkomplikuje život připravovanému Radeonu HD 6990. Řeč je samozřejmě o první duální GeForce 5xx, jejímž vystavením na sebe EVGA upoutala nemalou pozornost.


Jak můžete vidět na fotografiích, karta má dvouslotový chladič se třemi ventilátory, dva 8pinové napájecí konektory a tři DVI výstupy. Ze snímků je rovněž patrné, že karta disponuje jedním SLI konektorem pro zapojení další karty do quad-SLI konfigurace.


Specifikace si zatím EVGA nechala pro sebe, ale je velmi pravděpodobné, že nová vlajková loď společnosti Nvidia ponese dva čipy GF11x a 2 až 3 GB grafické paměti typu GDDR5. Teď už to je jen otázka času než Nvidia sama oficiálně kartu představí nebo uniknou nějaké detaily na internet.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů
Obvykle neslýcháme o tom, že by výrobci čipů zvedali ceny svých produktů kvůli tomu, aby mohli financovat rozšíření svých výrobních kapacit. V Samsung Foundry se ale k tomuto kroku nyní rozhodli, takže co konkrétního plánují?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem
Tam, kde obvykle na počítačovém napájecím zdroji najdeme jen štítek se specifikacemi a dalšími údaji, má model Gigabyte AORUS P1200W rovnou barevný LCD displej. K čemu nám tak asi může být? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu
Společnost Palit Microsystems varuje zákazníky, kteří uvažují o koupi grafické karty z druhé ruky a klidně od těžařů kryptoměn. Takové karty prý ztrácí kolem 10 procent výkonu každý rok. Skutečně je tomu tak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů