Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Duke Nukem 3D oslavil 20 let, bude remaster?

26.8.2016, Jan Vítek, aktualita
Duke Nukem 3D oslavil 20 let, bude remaster?
Zcela jistě se něco děje ve světě herní série Duke Nukem, a to především ve spojení se slavným dílem Duke Nukem 3D. Ten totiž oslavil své dvacetiny a nyní byl spuštěn několikadenní odpočet, po němž bude něco následovat.
Duke Nukem 3D od studia 3D Realms přišel v plné verzi na trh v dubnu roku 1996 jako 3D střílečka, která stavěla na úspěchu série Doom. Představila ale novinky jako částečně zničitelné či ovlivnitelné prostředí a dnes ji můžeme právoplatně považovat za opravdovou klasiku, která má své místo mezi nejlepšími tituly.

Nyní se na oficiálních stránkách série Duke Nukem objevil odpočet, který končí přibližně za týden. Nemůže se vztahovat přímo k vypuštění hry na trh, neboť ta byla představena v ledu 1996 jako shareware a pak v dubnu téhož roku jako plná verze. Nicméně na stránkách se píše o dvacetiletém výročí, takže musí jít o něco spojeného s Duke Nukem 3D, přičemž odpočet končí příští sobotu ráno. Můžeme se také jen dohadovat, co "brzy přijde".

Mezitím si pak Nukem zařídil svůj účet na Twitteru, ohlásil svůj návrat a ihned nás varoval, že někteří lidé by mohli shledat jeho příspěvky urážlivými, což nyní do puntíku plní. Vedle toho se objevily okolní "oficiální screenshoty" hry, která se má jmenovat Duke Nukem 3D: World Tour.

Vypadá to tak, že se za týden objeví nějaká přepracovaná verze původního Duke Nukem 3D, kterou prý mají vyvíjet Nerve Games. Stejné studio stojí dle PCGamesN také za rozšířením Ressurrection of Evil hry Doom 3 a také pomáhalo s nedávnými díly série Call of Duty. Otázka je, co můžeme od údajného Duke Nukem 3D: World Tour očekávat. Vypadá to na trošku vylepšenou grafiku, nový herní obsah a režimy. To se ale všeobecně soudí jen na základě zveřejněných screenshotů. Mohli bychom se tak dočkat nových režimů v multiplayeru, ale to vůbec není jisté. Dle řady lidí jsou zveřejněné obrázky podvrh.

Můžeme se tak dohadovat, co si na nás Duke Nukem chystá, ale na výsledek stejně bude třeba počkat ještě týden.

Zdroj: Twitter